Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

S téměř 2 promile za volantem

Původně jela hlídka městské policie ve čtvrtek 25. 8. 2022 v nočních hodinách prověřit oznámení o opuštěném cestovním kufru v Lupáčově ulici.

Cestou ale pozornost strážníků upoutalo osobní vozidlo, které předním kolem narazilo do obrubníku tramvajového pásu, pak zrychlilo a vjelo v protisměru do ulice Biskupcova. Na výzvy k zastavení řidič nereagoval a v křižovatce s ulicí Strážní z vozu vyskočil a dal se na útěk. Jeden ze strážníků vyběhl za ním, druhý muže pronásledoval služebním vozem. Po dostižení si 32letý muž sám lehl na zem a na pokyn strážníků prokázal svou totožnost. Zmatenou komunikací i motorikou těla jevil jasné známky opilosti, což sám přiznal a přidal i kouření marihuany před jízdou. Dechová zkouška ukázala hodnotu přes 1,9 promile. Věc byla k dořešení předána státní policii.

 

Sdílet:

Martin Šejnost

29. 08. 2022

Login