Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Požáry kontejnerů

Policisté z místního oddělení Žižkov vyjížděli v úterý odpoledne do Pittnerovy ulice v Praze 3 k požáru kontejneru, který měl zapálit neznámý muž.

Policisté požár pomocí hasičského přístroje uhasili a hasiči poškozený kontejner zajistili. Nejednalo se o první případ, pár minut předtím vyjížděli pražští policisté spolu s hasiči ke třem požárům na jiných místech. Operační důstojník dal popis podezřelého všem hlídkám v terénu.  Policisté z místního oddělení Žižkov muže uvedeného popisu vypátrali v ulici Blahníkova v Praze 3. Na dotaz zda něco neví o zapálených kontejnerech, odpověděl, že si byl pouze nakoupit v obchodě jídlo. Hlídka si cestou operačního ověřila, zda se jedná o stejnou osobu, která během půl hodiny zapálila kontejnery v celkem čtyřech ulicích v Praze 3 a omezila ho na osobní svobodě. Lustrací policisté zjistili, že se jedná o recidivistu, který byl již 14 x soudně trestán a to převážně za majetkovou trestnou činnost.

Celým případem se začali zabývat kriminalisté z pražské Palmovky, kteří čtyřiačtyřicetiletého muže obvinili ze spáchání trestných činů poškození cizí věci a výtržnictví, za což mu v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. Při výslechu se obviněný ke všem skutkům doznal.

Sdílet:

por. Mgr. Violeta Siřišťová

22. 03. 2022

Login