Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Nebezpečný recidivista zadržen

Pražští kriminalisté třetího policejního obvodu, jejichž úkolem je mimo jiné objasňování loupežných přepadení, od počátku února pátrali po podezřelém, který za použití krátké střelné zbraně přepadl na Žižkově v Praze 3 třicetiletého muže. 

Poškozený chtěl v danou dobu odemknout dveře svého přízemního bytu, kdy k němu z ničeho nic přiběhli dva muži a pod pohrůžkou střelné zbraně ho jeden z nich nutil k vydání věcí a peněz. Přepadený ihned z místa utekl na nedalekou benzínovou čerpací stanici, odkud zavolal policii. Oba muži poškozeného pronásledovali a jeden z nich se na místo vrátil, kdy využil daného momentu a vyrazil násilím dveře bytu. Ten v rychlosti prohledal a odcizil z něj elektroniku a další věci za několik desítek tisíc korun. Když s lupem z bytu odcházel, narazil před ním na kamaráda poškozeného. Tomu se nezdálo, že z bytu vychází cizí muž a tak se ho snažil zastavit. To se mu bohužel nepovedlo, jelikož podezřelý ho ohrožoval střelnou zbraní a navíc ho i několikrát udeřil pěstí do obličeje a utekl pryč.

Kriminalisté šetřením tohoto případu a vyhodnocením kamerových záznamů zjistili totožnost nebezpečného muže. Jednalo se o recidivistu, který se před nedávnem vrátil z výkonu trestu, kde si odpykával trest za obdobnou trestnou činnost. Vzhledem k tomu, že recidivista díky své kriminální minulosti zná metody policie, úspěšně se zadržení vyhýbal až do poloviny měsíce dubna. Kriminalisté jej zadrželi ihned poté, co vypátrali jeho úkryt v zahrádkářské kolonii na Praze 9. Při zadržení byl muž ozbrojen mačetou a kolem svého lůžka měl dalších osm bodnořezných zbraní, včetně taktické vesty používané speciálními jednotkami. Jako důvod svého ukrývání uvedl, že se bál vysokého trestu, který mu opět hrozí.

Jednatřicetiletý recidivista je v současné chvíli obviněný ze spáchání trestných činů vydírání, porušování domovní svobody, nebezpečné vyhrožování a výtržnictví. V případě odsouzení mu hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi. Soud následně i s ohledem na očekávaný trest akceptoval návrh policejního komisaře a vzal obviněného do vazby.  

Sdílet:

por. Mgr. Violeta Siřišťová

25. 04. 2022

Login