Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Požár skladu nábytku v nákladovém nádraží na pražském Žižkově likvidovalo pět jednotek

Jednotky ze čtyř stanic a jednotka HZS Správa železnic zasahovaly u požáru ve skladu nábytku v nákladovém nádraží na pražském Žižkově. Hořet začalo v pondělí 28. března 2022, před půl osmou ráno.

Požár zachvátil sklad o rozloze 15 × 15 metrů, plameny se částečně rozšířily na podhled a střechu skladu. Hasiči nasadili celkem tři vodní proudy vnitřkem budovy, jeden proud pak přes výškovou techniku na střechu, kde použili speciální zařízení COBRA.

Před půl devátou byl požár plně pod kontrolou a následovalo dohašování skrytých ohnisek, zejména v podhledu střechy. Hasiči odvětrávali prostor skladu přetlakovou ventilací.

Příčina a rozsah škod jsou předmětem dalšího šetření hasičských vyšetřovatelů.

Sdílet:

HZS Praha

28. 03. 2022

Login