Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Požár skladu nábytku na Žižkově způsobil škodu za 1,5 milionu korun

Z důvodu požáru byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu a zasahovalo 5 profesionálních a 7 dobrovolných hasičských jednotek.

V pondělí 23. srpna 2021 ve 22:02 hodin přijalo operační středisko pražských hasičů hlášení o požáru skladu o rozměrech 30 × 40m v ulici Jana Želivského na Žižkově v Praze 3. Postupně bylo na místo vysláno 5 profesionálních jednotek (z toho jedna jednotka hasičů Správy železnic), chemická služba z Petřin na výměnu dýchacích přístrojů a 7 jednotek sboru dobrovolných hasičů (SDH).

První jednotka byla na místě za 7 minut od ohlášení na operační středisko a zjistila, že se jedná o požár ve skladu s nábytkem. Hasiči vyhlásili III. stupeň požárního poplachu a museli zasahovat v dýchací technice a pomocí šesti vodních proudů. Zásah byl komplikovaný pro členitost objektu a silným zakouřením v počáteční fázi požáru.

Lokalizace požáru byla ohlášena ve 23:37 hodin. Hasičům se včasným zásahem podařilo zabránit dalšímu šíření plamenů na nezasaženou část objektu o rozměru 150 × 30m. Přesto byla škoda, vzniklá převážně zplodinami hoření, vyčíslena předběžně na 1,5 milionu korun.

Na místě byla preventivně také ZZS HMP a Policie ČR regulující dopravu. Příčina požáru je prozatím v šetření.

Foto: © Jan Kosík, odd. dokumentace (MV-GŘ HZS ČR), 2021

Sdílet:

por. Mgr. Kateřina Suchánská,  HZS Praha

25. 08. 2021

Login