Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Loupežné přepadení se zbraní

Na Nový rok v podvečer projížděli policisté z pohotovostní motorizované jednotky Seifertovou ulicí v Praze 3, kde si povšimli muže, který ohrožoval ženu nožem. Pod touto pohrůžkou jí chtěl odcizit kabelku.

Na pomoc poškozené přispěchal ještě kolemjdoucí, který zrovna venčil svého psa. Žena při potyčce upadla na zem a způsobila si zranění, která si vyžádala převoz do nemocnice. V momentě, kdy muž zahlédl policejní vůz, který zrovna projížděl kolem, dal se na útěk. Policisté podezřelého doběhli a vzhledem k tomu, že v pravé ruce držel nůž, ho za užití donucovacích prostředků zpacifikovali.

Na místě podezřelý s policisty nespolupracoval a odmítal jim sdělit svou totožnost. Ta byla zjištěna až po převozu, na policejní služebně. Lustrací kriminalisté z pražské Palmovky zjistili, že se jedná o recidivistu, který byl v září loňského roku propuštěn z vězení, kde si odpykával trest za majetkovou trestnou činnost.

Kriminalisté pětadvacetiletého cizince obvinili ze spáchání trestného činu loupež, za což mu v případě odsouzení hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. Kriminalisté podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na jeho vzetí do vazby.

 

 

Sdílet:

por. Mgr. Violeta Siřišťová

03. 01. 2022

Login