Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Rodiče popíjeli, batole plakalo venku

Před restaurací na náměstí Jiřího z Poděbrad zaujal pozornost noční hlídky kočárek s plačícím dítětem.

Když začali strážníci situaci prověřovat, vyšel z restaurace zjevně podnapilý muž s tím, aby šla hlídka po svém a nevšímala si věcí, do kterých jí nic není. K dítěti se následně přihlásila v restauraci sedící podnapilá žena. Dechové zkoušce se odmítla podrobit a nejprve uvedla, že se nic neděje a tato situace je zcela běžná. Po chvíli začala svého chování litovat a omlouvat se. Její partner ji začal vtahovat dovnitř, další muž se pokusil zavřít dveře, ostatní nabádal k útěku zadním vchodem a strážníka, který se protáhl do restaurace, začal vytlačovat ven. Na řadu přišly donucovací prostředky a muž skončil s pouty na rukou a odřeninou na čele. Strážníky častoval vulgárními výrazy, dechovou zkoušku i lékařské ošetření odmítal. Po konzultaci s odborem sociálně právní ochrany dětí byla na místo přivolána babička dítěte, která si 1,5letého chlapečka převzala do péče. Porušení povinnosti vyplývající z rodičovské výchovy řeší OSPOD, přestupkové chování 47letého muže správní orgán.

(Stalo se 18. 9. v Praze 3, 2 hodiny po půlnoci)

Sdílet:

MP Praha

22. 09. 2021

Login