Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Strážníci zadrželi pachatele krádeže, který ohrožoval pracovníka ostrahy nožem

Vše začalo 28. 11. 2023 odpoledne, kdy na tísňovou linku strážníků zavolala ostraha prodejny potravin na Praze 3 a oznámila, že zadržela zloděje. Když ale strážníci do Seifertovy ulice dorazili, nenašli v obchodě ani ostrahu, ani podezřelého. Pracovník prodejny se jim následně přihlásil a vypověděl, že poté, co zadržel zloděje, ten na něj vytáhl nůž a pak utekl. On ho pronásledoval, ale ztratil se mu z dohledu. Hlídce strážníků poskytl jeho přesný popis. Ani strážníkům, kteří projeli celou oblast, se muže nepodařilo najít, proto informovali státní policii.

Stejná hlídka druhý den odpoledne projížděla Husitskou ulicí a upoutal ji muž, odpovídající popisu pachatele s nožem z předešlého dne. Muže proto zastavili a vyzvali ke spolupráci. Čtyřiatřicetiletý muž se jim následně ke všemu přiznal a ochotně jim ukázal i nůž, kterým ohrožoval pracovníka ostrahy. Pachatele včetně zbraně si následně převzali policisté.

Sdílet:

MP Praha

01. 12. 2023

Login