Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Alkohol, agrese a vykopnutý foťák

Dvou podnapilých mužů bez zakrytých dýchacích cest si dne 18. 4. 2021 hlídka z Prahy 3 nejprve všimla v parku Parukářka, kdy tento přestupek řešila domluvou.

O půl hodiny později se strážníci se stejnou dvojicí potkali, když procházeli vnitroblokem v Lupáčově ulici. Protože se muži opět pohybovali bez ochranných prostředků, byli vyzváni k prokázání totožnosti. Pořizování obrazového materiálu jednoho z mužů rozzuřilo natolik, že strážníkovi fotoaparát vykopl z ruky a dal se na útěk. Po dostižení byl pomocí hmatů a chvatů sveden na zem. V té chvíli se druhý muž rozhodl svého parťáka bránit, byl ale zklidněn druhým ze strážníků. Po příjezdu posilující hlídky se oba muži za své jednání omluvili s tím, že nevěděli o povinnosti nosit respirátor nebo roušku a trvali na tom, že městská policie nemá právo pořizovat fotodokumentaci. Přestupkové jednání obou mužů (27 a 25 let) bylo oznámeno příslušným správním orgánům.

Sdílet:

Anežka Hesová

20. 04. 2021

Login