Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. (Další informace)

Přeskočit na hlavní obsah

Pohár Hartiga zůstává v Lupáčovce

V celoroční soutěži Pohár starosty Hartiga základních škol v Praze 3 obhájili loňské prvenství žáci ze ZŠ Lupáčova, druhé místo patří ZŠ Jiřího z Poděbrad a na třetí příčce se umístily děti z Jesenijky.

Hartig_vitezove

Do celkového skóre celoročního školního klání se započítávají výsledky z uměleckých soutěží - z Pražského poetického setkání a Pražské snítky, ale také ze sportovních disciplín, kde žáci získávají body z přespolního běhu, plavání, stolního tenisu, minifotbalu, florbalu, basketbalu, volejbalu, přehazované a Poháru rozhlasu. Svoji kategorii mají i žáci prvního stupně základních škol, kteří soutěží v běhu, plavání, florbalu, fotbalu a atletickém trojboji. Dále se do finálního bodování počítají také umístění z matematické olympiády, divadelní přehlídky a dopravní soutěže.

Slavnostního vyhlášení na žižkovské radnici se v úterý 12. června zúčastnily děti ze všech škol, převzaly zde také diplomy a ceny za umístění v individuálních soutěžích. Vyhodnocena byla také soutěž Za kapkou rosy, ze které si odnesla ocenění hned desítka úspěšných řešitelů.

Školáci z Lupáčovky měli letos opravdu úspěšnou sezonu, z pěti možných pohárů si jich z Obřadní síně žižkovské radnice odnesli čtyři, první místo v uměleckých soutěžích vybojovala Základní škola náměstí Jiřího z Poděbrad. Společně s pohárem pojmenovaným po prvním žižkovském starostovi si vítězná škola odnesla také šek na 50 000 korun, za umístění na stříbrné příčce patří školákům z Jiřáku  30 000 a do Jesenijky putovalo 20 000 korun.

Kompletní výsledky naleznete zde.

Výpis všech článků

Další zprávy

tym_zeny_A_2011

České fotbalistky sehrají na Viktorce klíčový souboj o postup na ME 2013

15. 06. 2012
Jahodobrani_2012_MG_5278

Jahodové léto vypuklo

18. 06. 2012
Tatafest_MG_5415

Návštěvníci vzali oslavy Dne otců na Parukářce doslova útokem

18. 06. 2012
Další zprávy
Login