Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. (Další informace)

Přeskočit na hlavní obsah

Návštěvníci vzali oslavy Dne otců na Parukářce doslova útokem

Tátové, taťkové, fotříci i otcové předčili svým zájmem o neformální oslavy Dne otců, které proběhly v neděli 17. června na Parukářce, všechna očekávání organizátorů. Zajímavý program a hezké počasí totiž do oblíbeného žižkovského parku přilákaly kolem 700 návštěvníků ze všech koutů metropole. Pořadatelé proto uvažují o tom, že by se akce, která proběhla za finanční podpory třetí městské části, na tomto místě konala i v dalších letech.

Jak správně zatlouct hřebík, vyvrtat díru nebo třeba jak si z gumičky a kousku drátku vyrobit pravý „skobičák“, který bez problému prostřelí nafukovací balónek. I takové praktické dovednosti předávali tátové svým potomkům v rámci hravých kutilských dílen na nedělním Tátafestu.

O zábavu ale bylo postaráno i pro méně zručné návštěvníky. Kdo chtěl, popustil uzdu fantazii v LEGO stanu nebo hudební bubenické dílně, soutěživější děti pak prověřily rodičovskou obratnost při partičce pétanque. Živo bylo i před hudebním pódiem, na kterém vystoupily kapela Papaband, pěvecký soubor Cantina nebo dechový orchestr Žižkovská smršť a kde se konalo i závěrečné vyhlášení tomboly. „Byli jsme velmi příjemně překvapení vysokou návštěvností. Zpětně si říkáme, že počet stánků a nabídka aktivit mohly být klidně i větší,“ komentovala nečekaně vysoký počet příchozích Hana Hemerková z rodinného a kulturního centra Nová Trojka, které festival spoluorganizovalo. Podle ní šlo ale o překvapení příjemné, které by se mohlo zhodnotit už v některém z příštích ročníků akce.

Tento záměr potvrzuje také Michal Jára z Ligy otevřených mužů, která Tátafest dlouhodobě pořádá. „Parukářka se ukázala jako ideální místo, na které si najdou cestu lidé z celé Prahy. Pokud nám radnice znovu vyjde vstříc, rádi bychom z toho udělali tradici a pořádali tu i další ročníky Tátafestu,“ řekl Jára s tím, že akce byla až doposud v Praze plánována jako putovní a konala se tak pokaždé na jiném místě.

Neformální oslavy Dne otců se v ČR pod názvem Tátafest konají od roku 2007. Letos se tátové, jejich děti, rodiny i přátelé kromě Prahy sešli také na podobných akcích v Ostravě, Bohumíně, Novém Boru nebo třeba v Ústí nad Orlicí.

Login