Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. (Další informace)

Přeskočit na hlavní obsah

České fotbalistky sehrají na Viktorce klíčový souboj o postup na ME 2013

Porazit reprezentaci Rakouska a přiživit tak šanci na účast v baráži o postup na evropský šampionát 2013 ve Švédsku. To je úkol, který si před nadcházejícím sobotním duelem daly české fotbalové reprezentantky. Rozhodující bitvu s rakouským národním výběrem svedou svěřenkyně trenéra Vladimíra Hrušky v sobotu 16. června od 16.00 hodin na stadionu fotbalového klubu Viktoria Žižkov.

Viktorka ženy

V příštích několika dnech čekají české fotbalové reprezentantky perné chvilky. Kromě sobotního duelu s rakouskou reprezentací je totiž hned ve středu 20. června čeká další zápas, ve kterém se ve Velje postaví dánskému týmu. Tomuto severskému národnímu výběru přitom české reprezentantky podlehly 0:2 v dubnovém utkání, které se odehrálo rovněž na žižkovském trávníku.

Po třech měsících se tak české fotbalistky vracejí na místo činu a soustředí se na jediné – porazit rakouský tým, který v současné době figuruje na třetím místě kvalifikační tabulky se stejným bodovým ziskem jako české hráčky. „Bude to jednoznačně zápas jara,“ konstatoval trenér Vladimír Hruška s tím, že jeho svěřenkyně nemají v současné situaci a vzhledem k bodovému zisku ostatních týmů ve skupině příliš na výběr. „Pokud chceme pomýšlet na účast v podzimní baráži, musíme zvítězit,“ dodal Hruška.

Proti Rakušankám, se kterými český tým remizoval v úplně prvním kvalifikačním duelu 1:1, povolal Hruška celkem 18 hráček. Stejné tváře by se měly v dalším zápase postavit i dánskému výběru, který kvalifikační skupinu s jistotou vede.

Login