Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Pečovatelská služba Prahy 3 pořádá svým talentovaným klientům výstavy obrazů

Před více jak půl rokem Pečovatelská služba Prahy 3 uspořádala vernisáž obrazů své klientce Jiřině Pleyerové a psycholožce Markétě Kavale, a to v Komunitním centru Ostromečská, se kterým služba úzce spolupracuje.

Půlroční výstava obsahovala obrazy ve stylu patchworku a impresionismus v duchu podmořského světa. V pátek 24.11. proběhla slavnostní „dernisáž“, kterou zahájila zastupitelka a předsedkyně Komise pro sociální politiku Prahy 3 Zdena Štěpánková, ředitelka žižkovské pečovatelské služby Ludmila Tomešová a vedoucí Katedry pedagogiky UJAK Jarmila Klugerová.

„Jsme rádi za Komunitní centrum Ostromečská, se kterým už skoro rok spolupracujeme a provozujeme zde volnočasové aktivity pro seniory. Navíc nás těší, že jsme zde mohli realizovat výstavu obrazů naší talentované klientky,“ říká vedoucí klubů seniorů Pečovatelské služby Prahy 3 Ondřej Syrový.

Na akci ani tentokrát nechyběla hudební produkce muzikálové hvězdy Josefa Štágra a diskžokejky Sarah Raw. Byla připravena i tombola, ve které tentokrát mohli návštěvníci vyhrát vystavované obrazy. „Moc ráda chodím na tyto akce. Navíc pečovatelská služba je i skvělé školící centrum pro naše studenty, kteří sem chodí pravidelně plnit odbornou praxi a pomáhají s aktivizačními činnostmi,“ komentuje dernsiáž vedoucí Katedry pedagogiky AMBIS Jarmila Klugerová.

Paní Pleyerové se chystá výstava i v příštím roce, kdy oslaví 85. narozeniny, a bude tak již třetí v pořadí. Impresionismus však opouštět nebude a zaměří se tentokrát na vesmír. V plánu je realizovat výstavu i dalším klientům.

Sdílet:

Ondřej Syrový

27. 11. 2023

Login