Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Paní Bůžková oslavila 100 let

Dnes krátce po poledni proběhlo jedno z dalších setkání se stoletými jubilanty z Prahy 3. Paní Jaromíře Bůžkové přišel k životnímu jubileu 100 let osobně popřát pan starosta.

Paní Jaromíra bydlí celý svůj život, kromě pěti let, kdy žila v Tunisu, na Praze 3. „Máme to v té naší městské části pěkný,“ povídala o Trojce s úsměvem na tváři. Radost byla ale později o to větší, když jí pan starosta přál s květinou v ruce a k tomu jí dal čokoládový dort a šampaňské. Zavzpomínala také na léto, kdy jela do Normandie za svojí rodinou. Tam má kromě dcery Jarmily, která nás u ní doma vítala stejně radostně jako paní Jaromíra, i jedno vnouče a jedno pravnouče právě na cestě. Její syn již bohužel zemřel.

Celý život byla a stále je vášnivou čtenářkou, a proto není divu, že když při gratulaci dostala také knihu o Vinohradech a jejich historii, celá se rozzářila. Úsměv se jí držel až do našeho odchodu a k otázce, jak je možné, že je pořád tak veselá, odpověděla: „K čemu by mi bylo být stará a ještě otrávená.“

Sdílet:

Vendula Kryštofová

11. 01. 2024

Výpis všech článků

Další zprávy

Žihadla

Žižkovská Žihadla ze Čtyřky zná celá republika

16. 01. 2024
IMG 1534

Tréninky frisbee můžou mít i duchovní rozměr

23. 01. 2024
IMG 2779

Blahopřát se jelo až do Libně

24. 01. 2024
Další zprávy
Login