Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Blahopřát se jelo až do Libně

Gratulovat 102letému Ing. Janu Tomášovi jel pan starosta až do Libně. V ozdravném centru nás přivítala dcera, tchán i jeden z vnuků.

Pan inženýr Jan má magické číslo narození, které padlo na 22. ledna 1922. Dobu před válkou trávil na pražských Vinohradech a poté žil celých 30 let na Žižkově. V mládí se svým kamarádem Felixem Kolmerem vstoupili do skautské organizace a o pár let později vedli společně tábory 18. oddílu z Dejvic. Pan Jan je dnes posledním žijícím členem původního 18. oddílu a skatům je neskutečně vděčný, a hlavně stále věrný. „Vždy jsem žil a stále se snažím žít tak, abych dostál skautskému slibu, který jsem dal,“ říká. Pan starosta Michal Vronský se na pana inženýra připravil a společně si zazpívali jednu starší skautskou písničku ‚Stály báby u vesnice.‘ Poté mu předal dort, šampaňské, skautské triko a knihy o Žižkově a Vinohradech.

Dnes má pan Jan už čtyři vnoučata a tři pravnoučata. V ozdravném centru v Libni, kde je teprve krátce, se snaží personálu pomáhat, co to jde. „Manželka mě naučila spoustu věcí a co znám, to se tu snažím využít,“ dodává s úsměvem. Na Žižkov by se měl z centra za nějaký čas opět vrátit a už teď se na tu chvíli nesmírně těší, jak nám popsal.

Sdílet:

Vendula Kryštofová

24. 01. 2024

Login