Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Zdravý životní styl už od školy

Září se jako již tradičně neslo v duchu návratu našich dětí do školních lavic. Dva měsíce prázdnin, lenošení a dovolených je nyní nutné vyměnit za učebnice a obědy u babičky za školní jídelny. A právě ty vzbuzují v očích některých rodičů nedůvěru, jelikož pověst školního stravování, mnohdy oprávněně, není zrovna nejlepší.

Školní rok 2015/2016 by však měl přinést některé novinky, které jsou reakcí na nezdravý životní styl posledních let. Tou nejzásadnější je podle mne zpráva, že na magistrátní odbor školství nastupuje metodička školního stravování. Pod tímto krkolomným názvem se skrývá odborná poradkyně, která bude k dispozici ředitelům škol a vedoucím školních jídelen na území celé Prahy, kterým bude radit s tím, jak ze školních jídelen udělat místo, kam budou děti chodit na oběd rády a jídlo bude nejen chutné, ale i zdravé. Osobně věřím, že je to cíl splnitelný.

Pro zdraví dětí však nestačí jen změna jídelníčku. Ruku v ruce s tím musí jít i podpora sportu a pohybových aktivit. Pokračovat se tak bude v rekonstrukcích školních sportovišť a tělocvičen. Právě školní hřiště a tělocvičny by měly být přístupné i ve volném čase žáků a studentů v rámci různých sportovních kroužků, a ne jen v hodinách tělocviku. Zároveň bude naše městská část nadále pokračovat v poskytování grantů tělovýchovným organizacím a podpoře sportu na území Prahy 3. Příspěvky poputují nejen na provoz jednot a spolků, ale i na pořádání významných sportovních akcí, soustředění, závody nebo podporu kvalitních trenérů.

Nový školní rok se tak nejen na školách v Praze 3 ponese pod heslem „Ve zdravém těle, zdravý duch". A kde jinde se sportem a zdravým životním stylem začít, než právě tady.

Irena Ropková
zastupitelka za ČSSD

Výpis všech článků

Další názory zastupitelů

hujova_vladislava

Nakažlivá nemoc v ŽnS

01. 10. 2015
kalivoda_tomas

Chytrá města? Doháníme, co jsme zaspali

01. 10. 2015
david_gregor

Řeším problémové nájemníky

01. 10. 2015
Login