Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Výstavbu na nákladovém nádraží není třeba démonizovat, ale veřejná debata jí prospěje

Matěj Michalk Žaloudek (Zelení a nezávislí), koaliční zastupitel

Podzim bude ve znamení nákladového nádraží. Už 21. září začíná výstava v Centru pro architekturu a městské plánování na Karlově náměstí, kde IPR ukáže, jak má budoucí výstavba vypadat po zapracování připomínek veřejnosti i radnice. Zároveň běží jednání o příspěvcích developerů — o tom, kolik se od nich vybere peněz na školy a školky. Cílem je zavázat developery k respektování studie a kontribucím a až následně zde umožnit stavět. Spolek Arnika připravil svoje připomínky a sbírá podpisy pod petici. Lidé řeší prakticky stejná témata jako my: zátěž automobilovou dopravou, dostatek veřejné zeleně, dostatek veřejné vybavenosti, jako jsou školy a školky, nebo vznik dostupného bydlení. Je dobře, že tenhle tlak veřejnosti vznikl, a jsem přesvědčený, že přispěje k lepšímu výsledku. V září očekáváme výsledky dopravní studie, která jasně řekne, jak bude doprava vypadat po výstavbě nové čtvrti a realizaci Jarovské třídy a jak by vypadala bez ní. To může tuto kontroverzní investici jak obhájit, tak zpochybnit. Jsem přesvědčený, že celý ten proces dopadne lépe, než se mnozí mí sousedé obávají. Věřím, že doprava fungovat bude, vznikne nová tramvajová trať a v budoucnu i metro. Věřím, že se podaří postavit všechny školy a školky, domov pro seniory i ordinace. Věřím, že nové parky umožní přežít některým chráněným druhům. Věřím, že se podaří přesvědčit hlavní město a investory, aby zde vznikly i dostupné sociální a profesní byty. Věřím, že se podaří potvrdit, že strach z přírůstku nových obyvatel byl zbytečný a Žižkov stále zůstane Žižkovem.

Login