Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Policie šetří zakázky předchozího vedení radnice

Jan Bartko (Piráti), radní

Za sebe i Piráty Prahy 3 potvrzuji informace obsažené v reportáži Seznam Zpráv ohledně zakázky na stavební úpravy a zateplení bytových domů v Ondříčkově ulici. Klub Pirátů získal dokumenty naznačující, že ze strany zhotovitele mohlo docházet k fiktivní fakturaci úkonů, které záměrně nebyly realizovány. S podklady jsme seznámili i vedení radnice a starosta Ptáček v této věci jako první z kroků učinil podání na státní zastupitelství, což Piráti plně podporují. Je nutné zdůraznit, že zakázka na zateplení bytového komplexu v Ondříčkově ulici byla naší koalicí zděděna, stejně jako netransparentní rámcová smlouva na rekonstrukce dalších objektů. Tato konkrétní zakázka byla připravována v minulém volebním období v době starostování Vladislavy Hujové (TOP 09) a Alexandra Bellu (ODS). Zda byl v případě této rekonstrukce porušen zákon, musí zhodnotit policie. Koalice Pirátů, Starostů, TOP 09 a Zelených hned po volbách zrušila dvě podobně podezřelé zakázky, které poslední den ve funkci schválil starosta Bellu. Šlo o rekonstrukci bytového domu v Blahoslavově a také přestavbu budovy školy na Havlíčkově náměstí na úřad za stovky milionů. Takto velké stavební zakázky už neřešíme netransparentní rámcovou smlouvou, ale užším dvoukolovým zadávacím řízením, do kterého se může přihlásit kdokoli s potřebnou kvalifikací. To, že se veřejné zakázky soutěží v Praze 3 v současnosti opravdu transparentně, dokládá také hodnocení K-indexu neziskové organizace Hlídač státu. Praha 3 získala známku A a řadí se tak k vůbec nejlepším zadavatelům.

Login