Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Prodeje bytů Prahy 3 — pokračování

Tomáš Kalivoda (Koalice pro Prahu 3), opoziční zastupitel

V květnovém čísle jsem vás informoval o plánu vedení Prahy 3 prodat byty, které vlastní pod akciovou společností SZM. Byty nejsou nabízeny nájemníkům ani prodávány v aukci pro maximalizaci zisku. Byty prodávají hlavnímu městu Praze. Racionalitu prodeje jsem rozebral v minulém článku. Od té doby se strhla vlna vášní v diskusích na internetu a s tím i množství polopravd, či dokonce lží. A tak je potřeba Vám dát reálné informace o tom, co plánují. 1. Prodávají se byty se smlouvou na dobu určitou, které si z celého přehledu vybral sám kupující. Důvod, proč pouze ty, kde je možné ukončit nájemní vztah, nikdo nevysvětlil. Oprávněně se nájemníci a sousedé bojí ukončení nájmů a obsazování bytů kdo ví kým. Radnice Prahy 3 by to měla vysvětlit a dát obyvatelům záruky. 2. Výjimku v prodeji tvoří pár bytů, které jsou prázdné. A to z rozhodnutí politiků, že do prodeje už je nebudou pronajímat. O tom, kolik se tím již promrhalo na nájmu, možná příště… 3. Znalecké posudky byly na byty zpracovány bez prohlídky bytů uvnitř. Proč se do bytů nikdo nepodíval? Není to proto, aby prodej prošel tiše a obyvatelé to ani nezjistili? 4. Několik nájemců se již údajně ozvalo, že by chtěli vědět, co s nimi bude, nebo mají zájem byt za stejných podmínek odkoupit. Nikdo s nimi ale nekomunikuje… 5. Z pera některých aktérů se začaly šířit nepravdy. O tom, že se prodávají byty se smlouvou na dobu určitou a byty, které jsou nezrekonstruované a firma je neumí opravit a pronajmout. Jsou to lži. Nelíbí se vám to nebo chcete více informací? Ozvěte se mi na p3@tomaskalivoda.cz. Budu za Vás dál bojovat!

Login