Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Vánoční „dáreček" od vládnoucí koalice

Vážení sousedé,

nejprve mi dovolte, abych Vám všem popřál do nového roku hodně zdraví, štěstí a rodinné pohody. Pevně věřím, že ve dnech, kdy čtete tyto řádky, rozjímáte v povánoční atmosféře a radujete se z dárků, které jste našli pod stromečkem. A jistě Vám Ježíšek nadělil balíčky, které ve Vás vzbudily pozitivní emoce na rozdíl od „dárečku", který si pro nás přichystalo politické vedení radnice.

Tím pomyslným neradostným dárečkem je návrh rozpočtu na rok 2016, který bude každého z nás stát cca 7500 Kč, což je přepočtená částka na jednoho obyvatele třetí pražské městské části vzhledem k plánovanému schodku v rekordní výši přesahující půl miliardy Kč.

V minulém čísle se na této stránce holedbal zástupce starostky pan Materna právě tímto návrhem rozpočtu a nazval ho rozpočtem investičním. Já osobně ho nazvu rozpočtem plýtvajícím a ve stylu „po nás potopa". Dle schváleného rozpočtového výhledu na období 2016 -2020 měl být schodek na rok 2016 ve výši 60 milionů Kč, ve skutečnosti je však 9x(!!!) vyšší. A tempo snižování běžných výdajů je daleko nižší, než bylo v rozpočtovém výhledu plánováno, a to o 20 milionů Kč.

Z výše napsaného je zřejmé, že během posledního roku koalice naprosto změnila plánovanou finanční koncepci. A můžeme se ptát proč. Že by naši konšelé chtěli mrháním veřejných prostředků udělat v příštím roce štědré Vánoce a bohatého Ježíška svým kamarádíčkům a spřáteleným firmám?

Svobodní s tímto zásadně nesouhlasí a budou hlasovat proti této podobě návrhu rozpočtu.

Tomáš Štampach
zastupitel za Stranu svobodných občanů

Výpis všech článků

Další názory zastupitelů

sukova_jaroslava

Vážení rodiče

01. 02. 2016
starostka_hujova

Regenerace Lupáčova - policejní šetření pokračuje

01. 02. 2016
vitkovska_lucie

Rekonstrukce ulic Husitská a Koněvova

01. 02. 2016
Login