Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. (Další informace)

Přeskočit na hlavní obsah

Svobodní jsou odpovědným hlasem v zastupitelstvu

Vážení spoluobčané, díky volebnímu úspěchu jsme získali nejen dvě křesla v zastupitelstvu, ale také možnost ovlivňovat komunální politiku prostřednictvím zástupců ve výborech zastupitelstva a komisích rady. Občané Prahy 3, kteří preferují odpovědnou politiku před populismem tak mají v poradních orgánech naším prostřednictvím své zástupce.

Naším cílem v oblasti finanční je dosáhnout vyrovnaného rozpočtu. To je ovšem dlouhodobá záležitost, která vyžaduje postupné kroky. Jedním z prvních je snížení výdajů na chod úřadu pro tento rok o 10 % oproti loňsku, což je krok, který podporuje náš zastupitel a zároveň předseda finančního výboru. Omezit výdaje rozpočtu chceme i jinde. Chystám se například navrhnout úpravy podmínek čerpání darů z Fondu obnovy a rozvoje, který je momentálně nevyváženým přerozdělovacím mechanismem. Obec má své volné prostředky primárně směřovat do veřejných statků. Také náš zástupce v bytové komisi má důležité úkoly, zejména podpořit zastavení konceptu roztroušeného sociálního bydlení, prostřednictvím kterého byli nepřizpůsobiví spoluobčané implementováni do spořádaných domů. I další experiment bývalého místostarosty s přednostním přidělováním ateliérů mladým začínajícím umělcům za zvýhodněných podmínek by mohl skončit, jelikož neodpovídá našim představám o funkci řádného hospodáře s obecním majetkem. O tom, jak jsme v našich snahách úspěšní, zase někdy příště.

Mojmír Mikuláš,
zastupitel za Stranau svobodných občanů

Výpis všech článků

Další názory zastupitelů

materna_jan

Úsporný rozpočet schválen

29. 03. 2015
popov_simeon

Ohlédnutí

29. 03. 2015
vitkovska_lucie

Ateliéry budou přidělovány podle jasných pravidel

29. 03. 2015
Login