Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Sport v dobách rozpočtových škrtů? Musíme hledat cesty

Pavel Dobeš (TOP 09 + STAN s podporou ŽnS), místostarosta

Podpora sportu? V rozhodování politiků se vždy najde něco „důležitějšího“ — opravy škol, školek a zdravotnických zařízení, investice do sociální či dopravní infrastruktury… Považuji to za pochopitelné. Zásadně ale nesouhlasím s tím, abychom zrovna sport vytlačovali na okraj zájmu. Naopak. Jako místostarosta Prahy 3 jsem dostal na starost mimo jiné oblast sportu, což beru jako důležitou a velkou výzvu.

Od 1. do 21. září je možné žádat o dotace Prahy 3 na rok 2024. Právě na dotacích můžeme vidět, jak podpora sportu dlouhodobě klesá. V roce 2016 bylo rozděleno 4,4 milionu korun, v roce 2019 to bylo 2,5 milionu, pro letošní rok 1,8 milionu. Stejnou částku se mi podařilo za ­ chovat i pro rok 2024, avšak tlak ze strany napjatého rozpočtu je velký. Nehodlám si ale další tři roky stěžovat, že na sport nejsou peníze. Rád hledám řešení, ne omluvy. V červnu jsme uspořádali úspěšný sportovní den, kterého se zúčastnilo přes 1 000 dětí. Tato akce nestála městskou část ani korunu, protože jsme sehnali silné partnery. Navíc jsme využili náš skvělý sportovní areál Pražačka.

Právě rozvoj Pražačky je jedním z mých cílů. Pra ­ ha 3 ale nebude schopná sama financovat vize krytých beachvolejbalových hřišť, nového zázemí či skateparku, na který jsme konečně získali stavební povolení. Proto hledáme i jiné zdroje. Dotace, podporu od hlavního města či jiných partnerů.

V Praze 3 působí desítky oddílů, které se zaměřují na děti a mládež a které jsou pro rozvoj sportu na Trojce zcela klíčové. Chci zajistit, aby pro svou práci měly slušné podmínky.

Sdílet:

Mgr. Vendula Kryštofová

22. 09. 2023

Login