Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Znečišťování parku či chodníku je třeba řešit hned, ne zítra

Michal Vronský (TOP 09 + STAN s podporou ŽnS), starosta

Letní sezóna svádí k odpočinku v parku či za ­ hradních restauracích. Stejně tak i osoby bez přístřeší vyhledávají některá místa k pravidelnému setkávání. Kromě bezproblémového sezení na lavičce to s sebou přináší i znečištění, pokřikování nebo ztíženou průchodnost. Mám pochopení pro složité životní situace, ale některé projevy tolerovat nelze. Například na zastávce Lipanská to občas připomíná „trestnou uličku“. Pracovníci kamerového centra městské policie mají za povinnost zkontrolovat prostor zastávky každých 60 minut. Policie místo monitoruje fyzicky i v mezičasech. Místo je každé ráno čištěno hygienickým splachem a domlouvám i za ­ pojení Čisté Trojky v odpoledních hodinách.

Někteří z vás mi posílají stížnosti, ale na městskou policii to bohužel nenahlásí. Problém je přitom třeba řešit hned, jinak dotyční získávají pocit beztrestnosti a na místo se pravidelně vracejí. Pokud někdo leží přes chodník a ostatní jej musejí překračovat, je potřeba to policii bezprostředně oznámit. Tento týden jsem cestou do práce volal strážníky hned dvakrát.

Je mi jasné, že život na ulici si nikdo nevybral dobrovolně a stát má potřebným podat pomocnou ruku. Naše radnice dělá mnoho záslužné sociální práce a řadě lidí umožňujeme návrat do důstojného života. Na některých místech se ale situace zatím moc nezlepšuje, i přes velkou snahu moji i policie. Chci vás požádat, abyste v důvodných případech neváhali kontaktovat městskou policii, a ta tak mohla problém řešit obratem. Pokud to budete považovat za důležité, napište i mně na vronsky.michal@praha3.cz.

Sdílet:

Mgr. Vendula Kryštofová

22. 09. 2023

Login