Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Malý, ale významný krok k příjemnější ulici Želivského

Matěj Žaloudek (Zelení), koaliční zastupitel

Občas je frustrující, jak dlouho všechno v tomhle městě trvá. Na zastávce Biskupcova jsem dobíhal tramvaj každý den, už když jsem chodil na základku, a už tehdy si lidi povídali, jak je to místo nepříjemné a jak jsou tu přechody nebezpečné. A statistiky nehod to potvrzují. Když jsme se pak dostali na radnici, okamžitě jsme zahájili jednání s hlavním městem o tom, jak by se to místo dalo změnit, aby bylo bezpečnější a vstřícnější pro lidi. Snad žádná lokalita na Praze 3 není předmětem tak častých podnětů veřejnosti. Následovaly ale čtyři roky frustrace, během kterých se i přes naše urgence neposunulo vůbec nic, a na projekt rekonstrukce ulice, která by nabídla nejen bezpečné ostrůvky, ale i stromořadí a cyklostezku, bohužel stále čekáme.

Proto máme ohromnou radost, že se nám nyní s náměstkem Hřibem podařilo najít dohodu alespoň na rozšíření tramvajových ostrůvků dočasnou konstrukcí. Pevně věřím, že rozšíření protilehlého ostrůvku na sebe nenechá dlouho čekat. Denně tu projdou desetitisíce lidí a samo ­ zřejmě taky stovky dětí z přilehlé školy i blízkých školek. Každý, kdo tu nastupuje, to zná — když je ostrůvek plný, špatně se na něm vyhýbá, a jak tramvaj přijíždí, rodiče drží děti za tričko. I zúžení vozovky do jednoho pruhu výrazně při ­ spěje k většímu bezpečí při dobíhání tramvaje. Podařilo se tak konečně zlomit dlouho panující dogma, že tranzit kamionů a aut tu má hrát prim a všechno ostatní se mu musí přizpůsobit. Postupná cesta k tomu, aby tahle ulice byla mnohem příjemnější a bezpečnější pro všechny, právě začala.

Sdílet:

Mgr. Vendula Kryštofová

22. 09. 2023

Login