Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Rozpočet bez ideologií

Jan Bartko (Piráti), radní

Tak jsme si schválili rozpočet. A že to bylo letos extra těžké, když se ceny tepla, plynu a elektřiny hýbou jako na horské dráze. Nejhůře to dopadá na naše příspěvkové organizace, třeba školy, a přípravě rozpočtu tak bylo potřeba dát více času, než bývá zvykem. O to upřímnější radost mám z toho, že se nám jako jedné z mála městských částí podařilo sestavit rozpočet tak, že běžné, „provozní“ výdaje jsou o pár milionů nižší než „běžné příjmy“. Neboli že neprojíme více peněz, než si různými způsoby během roku vyděláme. V tom naše koalice drží kurz.

Celková výše rozpočtu pro rok 2023 je zhruba 1,3 miliardy korun. Vypadá to jako obrovské číslo a asi takové i je. Zhruba polovina peněz míří do investic, rekonstrukcí, projektových dokumentací a dalších akcí, které „jsou vidět“ a snad zlepší život nás všech. A o něco menší část do provozu radnice — nejen na platy, ale také na reálnou agendu, která je extrémně důležitá: od péče o zeleň a kulturní akce po drobné opravy bytového fondu. 

Vzhledem k tomu, v jak těžké době se nacházíme, mě potěšilo, že jsme dokázali škrtat napříč celou radnicí. Nikdo neměl imunitu a shodli jsme se, že žádná politická priorita nesmí mít výhodu jen proto, že je „ideologicky důležitá“. A že nás to všechny bolelo. Škrtali jsme na  mzdových prostředcích, výkonu konkrétních agend a některé investice, na které jsme se všichni těšili, jsme odsunuli, protože prostě ne jsou nezbytné a nějaký rok počkají. A je jedno, kdo nad nimi drží ochrannou ruku. Pokud vás zajímá cokoliv z dění na radnici, pište mi na bartko.jan@praha3.cz.

Login