Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Budeme mít kde parkovat?

František Sarauer (ANO 2011), opoziční zastupitel

Milí sousedé, asi většina z nás to zná. Když večer po práci přijedete domů autem, tak začne hledání místa na parkování. Často se mi stává, že objíždím několik bloků domů dokola a čekám, kdy se na mě usměje štěstěna. Proto mě potěšilo, že se naše současná radnice v koaliční smlouvě zavázala, že stávající parkovací místa na Praze 3 neubydou, ba naopak k novým stavebním projektům přibydou.

Jako člen dopravní komise však musím konstatovat, že tomuto slibu občanům nově představené projekty rekonstrukcí ulic a chodníků vůbec neodpovídají. Uvedu pár příkladů. Seifertova minus 60 míst, jeden blok Čajkovského minus osm míst. Křížkovského minus dvě místa, roh ulic Malešická / Za Vackovem minus 35 míst, a hlavně Olšanská minus 123 míst. Zvláště u Olšanské bych se rád trochu více zastavil. Na vizualizaci studie vypadá krásně, ale opravdu potřebujeme čtyři pruhy pro kola? A co považuji za obzvlášť nutné, je zachování co nejvíce míst v okolí Olšanské polikliniky, kam hlavně s malými dětmi a staršími rodiči občas musím autem přijet a zaparkovat.

Bohužel se ke mně od některých členů koaličních stran dostávají názory, že auto je luxus a zbytečnost, zvedli by cenu parkovného pro občany-rezidenty na 10 tisíc za rok a tím by problém s parkováním vyřešili. K tomu raději ani nebudu přidávat komentář.

Jsem tedy zvědav, až budeme na konci volebního období bilancovat počet parkovacích míst, k jakému číslu se dostaneme, protože zatím to vypadá spíše na tragédii a pořekadlo „slibem nezarmoutíš“.

 

Login