Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Kontrolní výbor bude letos bez peněz

Iva Vojtková (Koalice pro Prahu 3), opoziční zastupitelka

Je potěšující, že se koalice, která je nyní ve vedení MČ Praha 3, rozhodla, že pro příští volební období bude vést kontrolní výbor uvolněný předseda z řad opozice. Z dosavadních zkušeností vím, že poté, co jsem se jím jako lídr nesilnějšího opozičního uskupení stala usnesením ZMČ Praha 3, musím se hodně učit, hodně vidět a poctivě pracovat. Jsem přesvědčena, že kontrolní výbor nemá být žádným strašákem, ale objektivním pomocníkem zastupitelstva, a pokud objeví něco, co se zdá v nepořádku, musí to důkladně prozkoumat. 

Ovšem i když něco vypadá na první pohled špatně, nemusí to tak být ve skutečnosti. Právě proto je třeba se někdy obrátit na nezávislou osobu kvůli odbornému posudku, třeba soudního znalce. A k tomu jsou potřeba peníze. Náš kontrolní výbor se tedy usnesl požádat o vyčlenění částky 300000 korun z rozpočtu. Z té bychom investovali peníze pouze v nezbytných případech, a proto jsme tak učinili.

Bohužel, finanční výbor naši žádost nedoporučil a my se budeme muset spokojit s tím, že o případné peníze budeme muset chodit prosit s nejistým výsledkem. A jak se ukázalo v minulých letech, MČ byla v jednom konkrétním případu na soudního znalce ochotna poskytnout tak málo, že žádný z oslovených neměl chuť potřebnou práci vykonat. Protože jsem však optimista, věřím, že tomu tak tentokrát nebude, že naši práci vidí i vedení MČ Praha 3 jako důležitou a potřebné peníze nám poskytne. Vždyť akceptování fundovaných doporučení kontrolního výboru k řešení podnětů je důležité a může zvýšit důvěru občanů naší městské části v její vedení.

Login