Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Odpovědi na podněty občanů (IV.)

Častý dotaz posledních týdnů se týkal Campu Žižkov, kde nebyla obnovena nájemní smlouva dlouholetému nájemci. To je muž, který do místa vložil hodně energie, prostředků a hlavně nadšení a z Campu udělal místo, kde se lidé rádi setkávají.


Bohužel, v minulosti, myslím, částečně podcenil smluvní záležitosti, týkající se areálu, který je součástí komplexu Sportovního a rekreačního areálu Pražačka. Když nedávno došlo k výměně ředitele této příspěvkové organizace Prahy 3 a ten dostal za úkol audit všech smluvních vztahů, tak došlo i na areál campu a pro nalezení transparentního nájemce byla zvolena forma výběrového řízení. Důležité je, že účel campu má být zachován a otevřeného výběrového řízení se může zúčastnit i bývalý nájemce, takže Camp Žižkov případně za nově nastavených podmínek může úspěšně provozovat dál.
Paní Barbora se mě ptala na tzv. participativní rozpočet, který v souvislosti s Prahou 3 zaregistrovala. Participativní rozpočet umožňuje občanům zapojit se do rozhodování o rozvoji své městské části. Tento projekt má i podporu nás opozičních Svobodných, neboť je jedním z prvků přímé demokracie a umožňuje občanům ovlivnit využití alespoň malé části rozpočtu. Návrhy je možné posílat do 15. 4. a projekty musí být investiční povahy se zaměřením do hmotného majetku městské části. Máte i vy nějaké nápady na zlepšení ve vašem okolí? Pak neváhejte a zapojte se aktivně do komunálního dění. Vaše návrhy jsem připraven s vámi konzultovat.

Mojmír Mikuláš
zastupitel za Stranu svobodných občanů

 

Výpis všech článků

Další názory zastupitelů

materna_jan

Vážení spoluobčané,

03. 05. 2016
popov_simeon

Kdo má pravdu?

03. 05. 2016
vitkovska_lucie

Nadaní studenti pomohou s rozvojem městské části

03. 05. 2016
Login