Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Malí fotbalisté na stadionu Viktorie Žižkov

V dnešní době není moderní poděkovat. Oblíbené je kritizovat. Kritizovat to, co bylo, je, ale i to, co bude. Lépe najít důvod ke kritice, než najít důvod k poděkování. Já jsem nemusela nic hledat, stačilo zajít na fotbalový stadion Viktorie Žižkov v úterý 13. května a zažít spoustu radosti z výhry, ale i smutku z prohry.

Malí fotbalisté, ale i fotbalistky z mateřských školek a 1. a 2. tříd základních škol na Praze 3, hráli fotbalový turnaj za účasti a hlavně pomoci profesionálních hráčů FK Viktorie Žižkov s takovým nadšením a radostí, že jim nevadili ani dešťové přeháňky, které odpoledne narušily celý průběh turnaje, který musel být předčasně ukončen.
O průběhu celého turnaje se určitě dočtete v jiných článcích. V mém příspěvku chci poděkovat vedení občanského sdružení Viktorky Žižkov za nápad a realizaci turnaje, vedení městské části Praha 3 za podporu, sponzorování a účast na této akci.
Nejvíc však chci poděkovat dětem, které nejen nastoupily za fotbalový tým, ale i těm, které fandily na tribuně a měly připravená povzbuzující hesla a roztleskávačky. Prostě, fotbalové nadšení jako na největším fotbalovém klání.
A nesmím zapomenout na doprovod dětí - učitelky a rodiče, kteří děti přivezli. I ti velmi pomohli atmosféře a hlavně pořádku. Obdivuji jejich organizační schopnosti, jejich přístup jak k dětem, tak k celkovému zorientování se a pomoc svěřeným dětem. Děkuji, děkuji všem. Věřím, že takové akce pomohou všem dětem, aby našly tu správnou cestu a lásku ke sportu.
Ve třetí městské části byla zrekonstruována většina školních hřišť za milióny korun. Bylo by dobré je plně využít nejen pro výuku tělocviku a sportovní kluby, ale i pro mimoškolní sportování dětí. Akce na Viktorce ukázala, že je-li příležitost, i dnes v době počítačových her dokáže sport oslovit, zvláště začíná-li se již v raném věku.
I komunisté v Praze 3 dvakrát ročně konají dětský den v ulici Habrová na Jarově, který navštěvují děti od předškolního věku do cca 12 let. Naposledy byl 28. května a zvu na příští 10. září. Naši zastupitelé podporují konání akcí i jejich financování z rozpočtů města a městské části, které zpřístupní aktivní sportování veřejnosti.

Alena Hronová
zastupitelka za KSČM

Výpis všech článků

Další názory zastupitelů

RN_6_2014_04Fabik

Fotbalový turnaj pro nejmenší děti z Prahy 3

12. 06. 2014
matej_stropnicky

Všichni jsou už Žižkov (nejen) sobě?

30. 09. 2014
robert_hoffmann

Bytová politika v troskách

30. 09. 2014
Login