Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Fotbalový turnaj pro nejmenší děti z Prahy 3

Když jsem se zamýšlel nad tím, jak nastavit pravidelnou možnost pro nejmenší děti v našem pražském obvodě a dostat je na sportovní klání, nebylo pro mne jakožto bývalého hráče fotbalu těžké rozhodování. Oslovil jsem proto mládežnický fotbalový klub Viktorka Žižkov o. s., městskou část a všichni přislíbili spolupráci a pomoc.

Cílem bylo oslovit nejenom děti školou povinné, ale tentokrát rozšířit pole působnosti i na děti z mateřských škol. V této věkové kategorii je totiž základ k tomu, aby se děti ve věku 4 a 5 let dostaly ke sportu a nevěnovaly se pouze „elektronickým sportům".
Začala spolupráce se zástupci mateřských a základních škol 1. a 2. tříd, včetně dorosteneckých hráčů Viktorky v roli mentorů. Ti předali nejenom míče pro osahání fotbalu dětí, ale byli rádci v rámci herní přípravy pro fotbalový turnaj a oslav povýšení Žižkova na město Františkem Josefem I. Velkou měrou se též zapojili kromě učitelů i rodiče těch nejmenších a pomáhali připravit své sportovce.

Musím říci, že vzhledem k tomu, že se jednalo o první turnaj takovýchto rozměrů na hřišti dnes již v majetku MČ Prahy 3, překvapilo mne zaujetí všech zúčastněných na přípravě. Paní učitelky pronikaly do tajů minifotbalu, dorostenci a nakonec i hráči A mužstva navázali kamarádské vztahy s hráči při přípravě fotbalistů - tréninky probíhaly buď přímo na zeleni ve školkách a ti, co neměli tuto možnost, byli trénovat přímo na stadionu. Rodiče, kteří nejenom přišli fandit na turnaj, ale pomohli vybavit své ratolesti k našemu překvapení dresy s logy svých škol (a to ti nejmenší hrdě ukazovali, z jaké že školky či školy jsou...) a další nejmenovaní z řad sportovních příznivců.

Turnaj proběhl za účasti více jak 200 hrajících dětí. Příjemným zjištěním byl zájem ze strany školek, kde byl např. postaven tým pouze z děvčat a neskončil poslední, a o školách nemluvě.
Akce se zúčastnilo nespočet fandících spolužáků s transparenty, učitelů a rodičů s hlasitým povzbuzováním a sportovních příznivců. Všechny hrající děti si odnesly medaile za účast včetně drobných dárků, týmy poháry za umístění a ti nejlepší pohár putovní. Je pravda, že počasí moc odpolednímu klání nepřálo a turnaj bude dohrán pro týmy škol z 1. a 2.tříd v náhradním červnovém termínu.

Na závěr bych chtěl všem hráčům, rodičům, učitelům a sportovním příznivcům poděkovat za profesionální a lidský přístup při založení turnaje a mnoho úspěchů v dalších ročnících o putovní pohár Františka Josefa I.

Miroslav Fabík
zastupitel za TOP 09

Výpis všech článků

Další názory zastupitelů

matej_stropnicky

Všichni jsou už Žižkov (nejen) sobě?

30. 09. 2014
robert_hoffmann

Bytová politika v troskách

30. 09. 2014
vladislava_hujova

Msta žižkovského kmotra

30. 09. 2014
Login