Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Investice do veřejného prostoru

Někdy se sám sebe ptám, proč investovat půl miliardy do revitalizace žižkovských panelových domů, které půjdou do privatizace.

Odpověď je nasnadě. Panelové domy v oblasti dolního Žižkova (ulice Jeseniova, Roháčova, Rokycanova) a Olšanského náměstí (ulice Ondříčkova, Kubelíkova, Táboritská) jsou přibližně 30 až 40 let staré a jejich věk odpovídá jejich stavu. Budovy už nesplňují nároky na technické parametry a především na estetické požadavky. Pro většinu lidí představují místní panelové domy nesourodý prvek v lokální obytné zástavbě.

Otázkou je, jak by měl do budoucna Žižkov vypadat. Pokud totiž chceme zlepšit podobu panelové zástavby, musí základní rekonstrukce plášťů budov proběhnout ještě před privatizací, protože po ní by byla kvůli velkému počtu vlastníků značně obtížná. Byl bych tedy velice rád, aby občané brali tento projekt jako investici do veřejného prostoru, kterým se dnes a denně obyvatelé Žižkova pohybují, a ne jako nenávratnou investici, která pouze zatíží veřejný rozpočet. Cílovou skupinou nejsou totiž pouze stávající nájemníci, ale všichni občané a návštěvníci Prahy 3.

Další investice většího rozsahu, které připravujeme pro rok 2016, se týkají především veřejných budov, dále pak škol, školek, náměstí a parků. Všechny tyto kroky směřujeme k tomu, abychom měnili Prahu 3 k lepšímu.

Ivan Holeček
zastupitel za ČSSD

Výpis všech článků

Další názory zastupitelů

Rut

Monstrnaivita ČSSD

30. 11. 2015
ambroz_pavel

Vzhůru na kola a vpřed, ale bezpečně

30. 11. 2015
mikuas_mojmir

Odpovědi na podněty občanů (III.)

30. 11. 2015
Login