Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Monstrnaivita ČSSD

Radek Hlaváček z ČSSD kritizuje v minulých Radničních novinách ŽNS za pokrytectví v souvislosti s „monstrmarketem“, který má vzniknout na nákladovém nádraží. Stažení správní žaloby na neplatnost územního rozhodnutí je podle něj jednou z možností, jak situaci řešit. Vše nakonec zřejmě skončí tak, že si developer postaví, co chce, bez kompromisů. Pan Hlaváček naivně replikuje argumentaci starostky Hujové, která stažení žaloby prosazuje.

Developer nabízí MČ za stažení žaloby dílčí ústupek - ubere jedno dvě patra administrativních budov. Obchodní centrum, které generuje většinu z 13 tisíc jízd aut každý den, má zůstat nedotčeno. To podle dopravních studií povede k zahlcení Želivského ulice a klíčových křižovatek. MČ proto musí usilovat o zastavení obchodního centra a správní žaloba je poslední účinný nástroj.

Myslet si, že developer ustoupí a redukuje obchodní centrum, je naivní. Je navrženo jako funkční celek a redukce jeho velikosti by vyžadovala i změnu dispozic a tedy samotného územního rozhodnutí, které je žalobou napadeno. Developer chce dosáhnout stažení žaloby, aby potvrdil existenci obchodního centra.

Žaloba developera blokuje ve výstavbě, nemůže si totiž být jist, že o stavební povolení, o které může mezitím požádat, dodatečně nepřijde. Pro dílčí ústupky, které investor nabízí, není místo. Tady se nehraje o jedno dvě patra kanceláří. Hraje se o průjezdnost komunikací na Praze 3 a zdravé životní prostředí místních obyvatel.

Ondřej Rut
zastupitel za Žižkov (nejen) sobě

Výpis všech článků

Další názory zastupitelů

ambroz_pavel

Vzhůru na kola a vpřed, ale bezpečně

30. 11. 2015
mikuas_mojmir

Odpovědi na podněty občanů (III.)

30. 11. 2015
holecek_ivan

Vážení přátelé,

21. 12. 2015
Login