Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. (Další informace)

Přeskočit na hlavní obsah

Na radnici proběhla veřejná prezentace projektu výstavby rezidenčního parku na Vackově

Další veřejná prezentace, kterou pořádala třetí městská část, představila projekt výstavby rezidenčního parku na Vackově, kde bude k dispozici k nastěhování 202 bytů. S veřejností diskutovali starostka Vladislava Hujová spolu se zástupci investora, společnosti Metrostav Development a. s. a architektem z kanceláře MS Architekti.

256780_132512_IMG_1539.jpg

Do konce roku 2016 bude realizován projekt Na Vackově v lokalitě ulice Olgy Havlové, který má za cíl vybudovat rezidenční park s 202 byty s dispozicemi 1+kk – 4+kk. Zástupci investora, společnosti Metrostav Development a. s. a architekt Ing. Michal Šourek z kanceláře MS Architekti představili projekt pětipodlažních budov, které nevytváří jednolitou uliční hmotu, ale ustupují od uliční linie v charakteristické členitosti a asymetrii. Díky tomu vznikají nejen metropolitní byty s balkony a lodžiemi, ale také prostorná zákoutí, umístěná mezi jednotlivými objekty, kde své místo naleznou přízemní byty se zahrádkami. Podle architektonických studií tento koncept nabízí dostatek soukromí a zároveň patřičnou prostornost každému bytu.

Během diskuze se účastníci ptali na dostupnou občanskou vybavenost, případně na stavební práce, které v blízkosti Židovských pecí probíhají. Veřejnost se vůči projektu kriticky nevymezovala, naopak ocenila snahu radnice, že umožňuje občanům blíže se seznámit s významnými projekty v jejich plánované podobě.

Výpis všech článků

Další zprávy

_MG_5352

Stanovisko radnice k petici občanů za zachování provozu MŠ Buková

16. 03. 2015
_MG_4444

Novou Mateřskou školu Jarov si při dni otevřených dveří přišla prohlédnout řada rodičů

17. 03. 2015
IMG_3768

Rozpočet: Praha 3 ušetří na běžných výdajích, investice zůstávají stejné

17. 03. 2015
Další zprávy
Login