Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. (Další informace)

Přeskočit na hlavní obsah

Stanovisko radnice k petici občanů za zachování provozu MŠ Buková

Kapacita MŠ zřizovaných městskou části Praha 3 je 2100 míst, kdy jen v posledních čtyřech letech radnice zajistila nárůst o 450 míst. Tato kapacita předškolních zařízení je dostatečná pro přijímání dětí od věku tří let. Kapacita jeslí v Roháčově ulici pro děti mladší tří let věku je pouze 44 míst a poptávka rodičů po umístění těchto dětí výrazně stoupá. Vzhledem k tomu, že městská část Praha 3 nemá volné pozemky, došlo k rozhodnutí (usnesení RMČ č.162/2015), že bude vybudováno nové zařízení jeselského typu na pozemcích MŠ Buková.

MŠ Buková, postavená v roce 1960, je ve velmi špatném technickém stavu a vzhledem k nízké kapacitě max. 48 míst je i provozně nejnákladnější MŠ. V roce 2010 nechala MČ Praha 3 zpracovat investiční záměr na rekonstrukci a nástavbu objektu MŠ Buková. V roce 2014 byl zvažován záměr tento objekt přebudovat na denní stacionář pro seniory. Obě tyto varianty jsou však velmi finančně náročné (odhad cca 50 mil. Kč), a proto bylo rozhodnuto vybudovat jeselské zařízení formou modulového typu. Tato varianta je výrazně levnější, výstavba je rychleji realizovatelná a jednopodlažní řešení je vhodnější pro děti, které nedosáhly věku tří let. Veřejnost bude s návrhem studie na zařízení jeselského typu v lokalitě Buková seznámena do konce května 2015 a budou následovat všechny potřebné kroky k urychlené výstavbě tohoto zařízení.

Nově vybudovaná MŠ v areálu ZŠ Jarov, V Zahrádkách 48, má kapacitu 112 míst. Od 7. 4. 2015 bude tuto školku navštěvovat 41 dětí. Dále je připravena přijmout od 1. 9. 2015 všech 33 dětí z MŠ Buková a v případě, že rodiče nebudou mít zájem o toto zařízení, budou děti dle přání rodičů přijaty do jakékoliv vybrané MŠ městské části Praha 3. Dále je vyčleněna kapacita 30 míst v nové MŠ Jarov pro potřeby MŠ Chmelnice, kde zůstane pouze jedna třída školky, a to především pro potřeby dětí před nástupem do ZŠ. Zbylá kapacita MŠ Jarov je k dispozici při zápisu do MŠ, který proběhne 15. a 16. 4. 2015.

MŠ Jarov je i orientována na děti s dýchacími problémy, což bylo i součástí projektového záměru (usnesení RMČ 447/2013) výstavby nové mateřské školy, a je také schopna zabezpečit stravování pro děti s dietními požadavky.

K 30. 6. 2015 je plánována transformace MŠ Buková, příspěvkové organizace městské části Praha 3, na zařízení jeselského typu, které bude zahrnovat jesle v Roháčově ulici a nově budované zařízení v lokalitě Buková. Všem zaměstnancům MŠ Buková je nabídnuto adekvátní volné pracovní místo např. v MŠ Jarov nebo MŠ Na Vrcholu.

Věříme, že tuto situaci pochopíte, protože nám jde především o Vaše děti, které by měly vyrůstat ve vyhovujících prostorách předškolního zařízení.

10. 3. 2015, Členové RMČ Praha 3

Výpis všech článků

Další zprávy

_MG_4444

Novou Mateřskou školu Jarov si při dni otevřených dveří přišla prohlédnout řada rodičů

17. 03. 2015
IMG_3768

Rozpočet: Praha 3 ušetří na běžných výdajích, investice zůstávají stejné

17. 03. 2015
IMG_0076

Hřiště pro teenagery otevře freestylová exhibice

20. 03. 2015
Další zprávy
Login