Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Italští farmáři jsou v Praze, zítra začne Gusto del Cilento

Ve středu v noci přicestovali do Prahy a včera si už prohlédli farmářské tržiště na náměstí Jiřího z Poděbrad, kde budou zítra prodávat své speciality Pražanům v rámci dvoudenní akce Gusto del Cilento – Chuť kraje Cilento. Jedenáct farmářů, vinařů a producentů z malých rodinných firem z této vyhlášené kolébky středomořské kuchyně bude osobně prezentovat svůj kraj, který je partnerskou oblastí městské části Praha 3 v rámci evropské meziregionální spolupráce, na speciálním gastronomickém festivalu.

Artyčoky, fenykly, bílé fíky, ale také čerstvé citróny bez chemie. K tomu speciální bůvolí mozzarella, ricotta či špičkové uzeniny z divokých prasat. A samozřejmě olivový olej a špičkové italské odrůdy vín přímo z rukou italských vinařů, ale také další delikatesy italské gastronomie. To vše nabídne první exkluzivní italský farmářský festival "Gusto del Cilento - Chuť kraje Cilento" v pátek 25. a sobotu 26. května 2012 vždy od 8.00 do 21.00 na náměstí Jiřího z Poděbrad na Vinohradech.

Oblast Cilento v jihoitalském regionu Kampánie je jednou z bašt středomořské kuchyně, krajem biofarmářů a tradičních rodinných firem, jenž své potravinářské výrobky produkují v slunečné krajině stejnojmenného přírodního parku, který je zapsán na seznamu UNESCO. Dvacet z nich se představí na farmářském tržišti Prahy 3 na náměstí Jiřího z Poděbrad – z toho jedenáct producentů osobně ve stáncích.

"Ta myšlenka vznikla, když jsme ukazovali italským partnerům naše farmářské tržiště na náměstí Jiřího z Poděbrad během jejich loňské návštěvy na žižkovské radnici. Cilento je zajímavým zemědělským regionem, a proto se ten nápad na mimořádné italské farmářské tržiště přímo nabízel. Na dva dny se tak pokusíme přenést atmosféru tradičních středomořských tržišť přímo do centra Prahy včetně originálních hudebních a tanečních formací z Cilenta," uvedl zástupce starosty Prahy 3 pro kulturu Pavel Sladkovský.

Zboží, které se na festivalu představí, pochází přímo z produkce dvaceti malých rodinných farem a firem z Cilenta a na tržišti je budou prodávat většinou přímo jejich výrobci z Itálie. Prostřednictvím tlumočníků, kteří zde budou během festivalu u všech stánků asistovat, tak návštěvníci budou moci debatovat s italskými farmáři.

Cilento je hornatá oblast v italské Kampánii ve střední a jižní části provincie Salerno. V dávné minulosti Cilento tvořilo hranici mezi řeckými koloniemi a etruskými a lukánskými domorodými osadami. Od roku 1998 je zdejší národní park součástí světového dědictví UNESCO. Jde o hornatý přímořský kraj plný vinic a pastvin, kde se pasou místo běžných plemen evropského skotu buvoli. Typickým stromem Cilenta je citrusovník.

Výpis všech článků

Další zprávy

RON_6320_vyrez

Rozloučení s Jiřinou Polaneckou v pondělí na Olšanech

25. 05. 2012
Gusto_MG_3001

Gusto del Cilento: lidé vzali italský farmatrh útokem

25. 05. 2012
Ping_pong__MG_2838

Ping-pong na Parukářce

28. 05. 2012
Další zprávy
Login