Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Gusto del Cilento: lidé vzali italský farmatrh útokem

První italský farmářský trh, který na náměstí Jiřího z Poděbrad pořádala městská část Praha 3 s jihoitalským regionem Cilento, čelil hned první den obrovskému zájmu Pražanů. Přestože je dvoudenní akce plánována do 21.00 hodin, již krátce po poledni byla většina stánků vyprodána.

Doslova útokem vzali lidé stánek s olivovým olejem, mozzarelou a klobásami z divokých kanců, zde bylo zboží vyprodané již v poledne. Odpoledne došlo zboží také ve stáncích s kozími sýry, přírodní kosmetikou a těstovinami.

Zboží jsme většinou rovnoměrně rozdělili na oba tržní dny, sobotní prodej na farmářském tržišti na Jiřáku ale bývá tradičně silnější, proto se obávám, že zítra bude zájem, ještě větší,“ říká trhmistr z občanského sdružení Archetyp Jiří Sedláček.

Gusto del Cilento – Chuť kraje Cilento je dvoudenní farmářská přehlídka stejnojmenného jihoitalského kraje vyhlášeného svou středomořskou kuchyní, který s třetí městskou částí navázal meziregionální spolupráci v rámci Evropské unie. Území Cilenta je tvořeno stejnojmenným přírodním parkem zapsaným na seznamu světového dědictví UNESCO. 

Oblast, která je na mezinárodním poli známá svými tradičními gastronomickými produkty se na farmářském tržišti Prahy 3 prezentuje Pražanům prostřednictvím svých farmářů a rodinných firem, kterým při prodeji a prezentaci produktů ve stáncích asistují čeští studenti italštiny.  

Výpis všech článků

Další zprávy

Ping_pong__MG_2838

Ping-pong na Parukářce

28. 05. 2012
Jahody_025

Jahodové slavnosti na farmářském tržišti Jiřák

28. 05. 2012
dps_MG_9383

Policisté radili seniorům, jak se bránit proti kriminalitě

29. 05. 2012
Další zprávy
Login