Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Přeskočit na hlavní obsah

Den seniorů oslaví v Praze 3 sportovním soutěžením i big bandem

Mezinárodní den seniorů, který si svět připomíná 1. října, oslaví v Praze 3 dvoudenním programem. Oslavy začnou již v úterý 30. září ve Sportovním areálu na Pražačce, kde si mohou návštěvníci zahrát pétanque či kuželky nebo si jen nechat změřit tlak a poradit se s lékařem o svém zdraví. O den později oslavy pokračují koncertem Golden Big Bandu Praha a jeho hostů Karla Štědrého a Pavlíny Filipovské v hotelu Olšanka, recitací Alfréda Strejčka v koncertní síni Atrium a promítáním francouzské komedie s Pierrem Richardem „Co kdybychom žili společně“ v kině Aero. Na všechny akce je vstup zdarma.

233552_114393_den_senioru.jpg

„Zatímco Mezinárodní den dětí nebo Svátek matek patří mezi dny, které se běžně slaví a uznávají, na jednu velkou skupinu lidí se často zapomíná. A to jsou právě senioři, pro které jsem proto iniciovala tuto akci,“připomíná zástupkyně starostky Prahy 3 pro sociální oblast Miroslava Oubrechtová.

Městská část Praha 3 pro ně připravila dva dny akcí, při kterých mohou svůj život prožívat aktivně, získat nové zážitky a zkušenosti a ti osamělí se mohou dostat do společnosti ostatních lidí. Program je rozdělen na Den zdraví ve Sportovním a rekreačním areálu Pražačka, který se koná 30. září od 9.00 do 17.00 hod., a na Den umění, který proběhne 1. října od 10.00 do 19.00 hod.

Během Dne zdraví 30. září se senioři mohou ve Sportovním areálu na Pražačce leccos dozvědět o zdraví a zdravém životním stylu, výživě a nechat si změřit tlak, tep či tuk. Pro ty aktivnější čekají například soutěže v klasické francouzské hře s koulemi pétanque, kuželky či běžecké discipliny s Nordic Walking holemi.

Během Dne umění 1. října se starší spoluobčané mohou těšit na bohatý celodenní kulturní program. Zahajuje se v 10.00 hod. v Atriu v Čajkovského ulici koncertem trombonového kvarteta proloženého verši Alfréda Strejčka, od 13 hodin se v kině Aero promítá francouzský film Co kdybychom žili společně a program zakončí od 16 hodin koncert Golden Big Bandu Praha kapelníka Petra Soviče a jeho hostů Karla Štědrého a Pavlíny Filipovské.      

Výpis všech článků

Další zprávy

IMG_5617

Vychází nová knížka o Domě odborových svazů

26. 09. 2014
home

Náměstí Jiřího z Poděbrad patřilo polské kuchyni a kultuře

29. 09. 2014
home

Žižkov zaplavili profesionální i amatérští běžci

29. 09. 2014
Další zprávy
Login