Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Přeskočit na hlavní obsah

Náměstí Jiřího z Poděbrad patřilo polské kuchyni a kultuře

Jedinečnou ochutnávku toho nejlepšího od našich severních sousedů si obyvatelé Prahy 3 mohli vychutnat o posledním zářijovém víkendu před kostelem Nejsvětějšího srdce Páně, kde se konal již třetí ročník akce věnované polské gastronomii a kultuře.

233960_114567_Polsko2.jpg

Dobrou příležitost nasbírat zajímavé tipy na to, jaké cíle v Polsku rozhodně nevynechat a co rozhodně ochutnat, měli návštěvníci náměstí Jiřího z Poděbrad v pátek 26. a v sobotu 27. září, kdy se konaly Dnů polské kuchyně a kultury.

V pořadí už třetí ročník této akce nabídl pestrou paletu autentických hudebních zážitků v podání polských hudebních skupin Dagadana, Buraky a Katarzynky doplněnou o kulinářskou show šéfkuchaře Zbygniewa Kozlika a ochutnávky a prodej polských delikates.

233955_114566_Polsko3.jpg

Přehlídku toho nejlepšího od našich severních sousedů zahájila na tiskové konferenci v Informačním centru Prahy 3 velvyslankyně Polské republiky v České republice Grażina Bernatowicz, která si pak za doprovodu starostky městské části Praha 3 Vladislavy Hujové prohlédla kostel Nejsvětějšího srdce Páně a stánky polských producentů.

Dny polské kuchyně a kultury navázaly na úspěšné Latinskoamerické dny a Dny slovinské gastronomie, které se v květnu a červnu konaly rovněž na náměstí Jiřího z Poděbrad. Na organizaci polských dnů v Praze se kromě třetí městské části podílely Polský institut v Praze, Velvyslanectví Polské republiky v Praze, Ministerstvo zemědělství a rozvoje venkova Polské republiky, Dolní Slezsko a Agencja Rynku Rolnego.

234082_114600_Polsko4.jpg

Výpis všech článků

Další zprávy

home

Žižkov zaplavili profesionální i amatérští běžci

29. 09. 2014
okladka_zaproszenie

Knižní průvodce provede pamětihodnostmi Prahy 3

30. 09. 2014
Habrova

Praha 3 staví hřiště v Habrové

01. 10. 2014
Další zprávy
Login