Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. (Další informace)

Přeskočit na hlavní obsah

Debata o Olšanském náměstí nastínila jeho možné proměny

V Pracovně ve Vlkově ulici se dne 28. ledna konala debata organizovaná občanským sdružením Kauza3.cz, v níž zástupci třetí městské části, Magistrátu hlavního města Prahy, Institutu plánování a rozvoje, IPRu a Správy pražských hřbitovů nastínili možné úpravy nejfrekventovanějšího náměstí v Praze 3.

251771_130028_IMG_9955.jpg

Jedním z nejdůležitějších míst Prahy 3 je Olšanské náměstí, které v současnosti funguje jako dopravní tepna a křižovatka chodců, automobilů a MHD. Několik desítek přítomných hostů se mohlo dozvědět nejen o historii tohoto veřejného prostoru, které ve skutečnosti náměstím prvotně ani nebylo, ale i o budoucích možných úpravách, které by vedly k jeho proměně.

Olšanské náměstí, jehož podoba pochází z asanačních úprav ze 70. let, svým tvarem dělí prostor do několika oblastí – u Olšanských hřbitovů se tak nabízí zkultivovat okolí kostela sv. Rocha, další úpravy by mohly vést ke zklidnění dopravní špičky u tramvajové zastávky před hotelem Olšanka, nabízí se i proměna přilehlého parku.

Během večera zaznělo, že jsou připraveny projekty na úpravu panelových domů v Táboritské ulici, jež bude radnice prezentovat během března tohoto roku. Jsou zadané i studie, v nichž se počítá s revitalizací chodníků mezi panelovými domy a hotelem Olšanka včetně posunutí tramvajové zastávky. V plánu je postavit zahradní restauraci na Parukářce, s čímž souvisí i úprava schodiště na Vrch sv. Kříže, nebo zvelebit trojúhelníkový prostor v křížení ulic Táboritská, Chelčického, Lipanská a Seifertova přímo u tramvajové zastávky.

Z debaty ale vyplynulo, že celková revitalizace Olšanského náměstí by vyžadovala obrovské finanční náklady a je jisté, že připravit takový projekt je velká výzva pro architekty.

Výpis všech článků

Další zprávy

Jarov

Nová mateřská škola na Jarově přijímá děti k zápisu

03. 02. 2015
IMG_0051

Předškoláci z MŠ Libická dostali reflexní vesty

09. 02. 2015
IMG_0954

Městská část Praha 3 se prezentuje na veletrhu cestovního ruchu Holiday World

20. 02. 2015
Další zprávy
Login