Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. (Další informace)

Přeskočit na hlavní obsah

Bezpečně do školy v Lupáčově ulici

V pátek 19. listopadu odpoledne proběhlo na ZŠ Lupáčova slavnostní uzavření projektu Bezpečné cesty do školy, při kterém byla veřejnost a odpovědné orgány seznámeny s výsledky dopravní studie okolí školy včetně navrhovaných změn.

Městská část Praha 3, která zpracovala vlastní dopravní studii a připravuje úpravy pro zvýšení bezpečnosti v okolí školy, podnět občanských iniciativ a samotných žáků přivítala.

Cílem projektu, který je uskutečňován ve spolupráci s Magistrátem hl. města Prahy a občanskými sdruženími Pražské matky a Oživení, je zvýšení dopravní bezpečnosti dětí na cestě do školy.

Žáci základní školy Lupáčova sami zmapovali všechny přístupové cesty do školy a vybrali přechody a další místa, která považují za nebezpečná. Jako problémové označili prostory před školou a křižovatku ulic Rokycanova - Prokopova. Na základě takto vzniklé mapy pak projektant firmy EDIP Vladislav Rozsypal vypracoval dopravně-inženýrskou studii zaměřenou na konfliktní lokality v okolí školy v Lupáčově ulici a na setkání vedle toho představil i koncept možných dopravně-technických řešení dětmi vytypovaných nejnebezpečnějších míst.

Okolí školy v Lupáčově ulici má projít rozsáhlou úpravou také z rozhodnutí městské části Praha 3, která chce právě v této lokalitě spustit rozsáhlý projekt na zvýšení bezpečnosti chodců v dopravě, který schválila v první polovině roku.

„Projekt Bezpečně do školy vítáme. Určitě tento podnět při konečných úpravách využijeme při řešení bezpečnosti silničního provozu v dané lokalitě,“ uvedl zástupce starosty pro dopravu Pavel Sladkovský.

Další informace o projektu naleznete na www.lupacovka.cz.

Výpis všech článků

Další zprávy

orez

Rada rozdělila kompetence starostce a místostarostům

22. 11. 2010
oplzz_C_RGB

Zkvalitnění řízení lidských zdrojů Úřadu městské části Praha 3

23. 11. 2010
logo

Den vědy na pražských vysokých školách

23. 11. 2010
Další zprávy
Login