Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

46. ročník biatlonového závodu Žižkovská stuha

Tradiční biatlonový závod, který podporuje městská část Praha 3, se každý rok těší hojné účasti závodníků.

V neděli 14. května pořádal Žižkovský klub biatlonu Kapslovna svůj 46. ročník biatlonového závodu Žižkovská stuha. Závod se již tradičně konal v oblíbeném Parku na Parukářce a přilehlé střelnici klubu Kapslovna. Přítomno bylo celkem 163 závodníků z 18 biatlonových klubů. Byli mezi nimi závodníci všech věkových kategorií, od osmileté Madlen z KB Trefa až po osmapadesátiletého Petra z Klubu Konkordia Děčín. Toto rozpětí věkových kategorií ukázalo, že biatlon je sport, který dokáže spojit generace. Závodilo se ve dvanácti vzduchovkových kategoriích a čtrnácti kategoriích pro malorážku, což zajišťovalo široké spektrum disciplín a nabízelo každému závodníkovi možnost ukázat své dovednosti. 

Domácí klub Kapslovna měl mnoho důvodů k radosti, neboť jeho závodníci se v tomto ročníku postavili pětkrát na stupínek prvního místa a dvanáctkrát na stupínky druhého a třetího místa. Tato ocenění jsou výsledkem tvrdých tréninků členů našeho klubu. Klub Biatlonu Kapslovna je dlouhodobě podporován Hlavním městem Praha a samotný závod Žižkovská stuha se těšil podpoře ČESKÉHO SVAZU BIATLONU, Z.S., Městské části Praha 3, Pilulka.cz, Principal engineering s.r.o. a Sellier & Bellot a.s. 

Závod Žižkovská stuha jednou znovu ukázal, že láska ke sportu a soutěživost neznají hranice. Těšíme se na další ročník tohoto skvělého závodu a přejeme všem účastníkům hodně úspěchů v jejich budoucích sportovních cestách. 

Sdílet:

Peter Struckel

15. 05. 2023

Login