Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Zkušební projekt městské části má zabránit kolonám

Rada Prahy 3 schválila městské části projekt, který má během zkušebního období jednoho měsíce od června do července zamezit častým kolonám v Seifertově ulici.

Zrušením parkovacích míst u hotelu Ariston v Seifertově ulici ve směru od Cimburkovy na Blahníkovu a vytvořením samostatného jízdního pruhu na zkoušku, reaguje městská část na časté dopravní kolony a zpožďování tramvají v této lokalitě vlivem velkého množství aut. V praxi mají zkušební opatření zabránit zejména popojíždění aut po tramvajovém pásu, zbytečným kolonám a v důsledku toho i prodlužování průměrné jízdní doby celého úseku od Olšanského náměstí, přes Seifertovu až po Hlavní nádraží.

Smysl celého projektu tkví v tom, že městská část chce vyzkoušet, zda se opatření osvědčí za plného provozu a zda se tímto krokem podaří usnadnit život cestujícím, kteří tudy ráno cestují za prací a do školy. Po uplynutí zkušební lhůty jednoho měsíce zašle Dopravní podnik městské části vypracované údaje o aktuálním stavu průjezdnosti. „Účinnost opatření vyhodnotíme a rozhodneme o dalším postupu po prázdninách, uzavírá radní pro dopravu Prahy 3 Ondřej Rut.

Sdílet:

Vavřinec Novotný

16. 05. 2023

Login