Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Jiří Krampol

herec a moderátor

IMG_3361Jiří Krampol je žižkovský rodák, který na svoji čtvrť často vzpomíná: „Bydleli jsme v Kubelíkově ulici, jak je tam nyní pošta v přízemí. Stále si vybavuji, jak naproti Olšanským hřbitovům byl rybníček, kde bruslil celý Žižkov. Nebo u Rajský zahrady byl náš žižkovský Disneyland. Jak napadl sníh, tak se do konce února sáňkovalo až k Bulharu.“

IMG_3373Legendární komik oslavil své kulaté 80. jubileum přímo v den, kdy byl zapsán do Knihy cti, k čemuž mu pogratuloval starosta Alexander Bellu spolu s dalšími zástupci radnice místostarostou Davidem Gregorem, místostarostkou Lýdií Říhovou a zastupitelem Martinem Brožkem.

krampol - kniha ctiJiří Krampol (nar. 1938) se narodil v Buštěhradě, ale dětství strávil na Žižkově. Vyučil se soustružníkem kovů v Aero Vysočany, poté pracoval jako údržbář v nakladatelství Naše vojsko. Platonická láska k Mileně Dvorské v něm probudila zájem o herectví, takže nakonec nastoupil na DAMU, kterou absolvoval v roce 1962. Následovalo první angažmá v Divadle Na Fidlovačce, ale ještě v roce 1962 přešel do Divadla Na zábradlí (1962–1971). Spolu s Jiřím Bednářem provozoval v roce 1969 recesistické pásmo ve Viole, hostoval také na dalších scénách. V letech 1972–1977 hrál v Divadle Ateliér (hry Párkař a tři párky, Rinaldino). V roce 1983 nastoupil do Semaforu a spolu s Miloslavem Šimkem vytvořil autorskou dvojici; z této doby pochází řada dodnes známých povídek a scének. Kromě divadla se věnoval i filmu v roli typově výrazných postav. Známé role vytvořil v kriminalistickém cyklu Malý pitaval z velkého města nebo v seriálu Synové a dcery Jakuba Skláře. Uplatnil se také výrazně v dabingu. Po emigraci Jiřího Třísky převzal dabování J. P. Belmonda.

Rozhovor s Jiřím Krampolem si můžete přečíst ZDE.

Výpis všech článků

Další zprávy

_MG_5490

Starosta navštívil kampus VŠE, řešil i bezpečnost studentů

13. 07. 2018
orez

Heda Čechová, zapsaná v Knize cti, oslavila kulaté 90. výročí svého života

17. 07. 2018
DSCN0877

ZŠ a MŠ Chelčického má nový výtah, umožňující bezbariérový vstup

19. 07. 2018
Další zprávy
Login