Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Aleš Knížek

plukovník generálního štábu armády České republiky, brigádní generál a ředitel Vojenského historického ústavu

knížek podpis zmenšenoSlavnostního aktu se zúčastnili starosta Jiří Ptáček a místostarosta Tomáš Mikeska, kteří řediteli Knížkovi poblahopřáli k jemu čestnému občanství. Poté se rozproudila nezávazná konverzace, v níž se brigádní generál projevil jako svérázný vypravěč.knížek zmenšeno

Zároveň také vzpomněl na současnou přestavbu Armádního muzea na Žižkově: „Rekonstrukce je masivní, vlastně první od roku 1932, tedy založení muzea, a přinese zvětšení výstavní plochy muzea z 1413 na 3755 metrů čtverečních. Vznikne nový vchod od cyklostezky, takže budou dva vstupy. Nádvoří bude zastřešené a bude zde možnost další expozice. Bude to procházka válečnými dějinami zemí Koruny české až do 21. století. Práce by měly být hotové napřesrok.“

Aleš Knížek (nar. 1969) pracuje ve Vojenském historickém ústavu od roku 2002. Z funkce ředitele pečuje o hmotné památky našeho vojenství a armády a zodpovídá za vědecko-výzkumné, muzejní a knihovní zařízení resortu Ministerstva obrany. Jako autor a spoluautor se podílel na vzniku desítek výstav, jež získaly mnohá ocenění. Například výstava Atentát, operace Anthropoid, jejímž byl spoluautorem, obdržela ocenění v Národní soutěži muzeí Gloria musealis – 2. místo jako Výstava roku 2002 a 3. místo v soutěži odborná Muzejní publikace roku 2002. Reinstalace historického hangáru v Leteckém muzeu v Praze Kbelích získala pod vedením Aleše Knížka cenu Gloria musealis jako Muzejní počin roku 2003. Během jeho působení se významným způsobem obohatily sbírky VHÚ o unikátní předměty z celého světa. V roce 2015 obdržel od prezidenta republiky státní vyznamenání Medaili za zásluhy o stát I. stupně v oblasti vědy. 28. října 2019, u příležitosti 101. výročí vzniku samostatné Československé republiky, byl prezidentem republiky jmenován do hodnosti brigádního generála.

Výpis všech článků

Další osobnosti v knize cti

hoznauer na web1

Miloš Hoznauer

05. 11. 2019
Kopecký II čtverec

František Kopecký

01. 10. 2020
G. Sedláčková

Dobrovolníci během pandemie Covid-19

06. 10. 2020
Login