Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. (Další informace)

Přeskočit na hlavní obsah

Trvalé změny MHD v Praze 3 od 5. června 2021

Od soboty 5. června 2021 dochází v provozu PID k několika trvalým změnám a úpravám. Jedná se zejména o zavedení nové tramvajové linky 19 a s tím související změny ve vedení vybraných linek ve východní části Prahy.

mapa MHD od 5/6/2021

Tramvaje

  • Zavádí se nová linka číslo 19 v trase Lehovec – Hloubětín – Kolbenova – Nádraží Vysočany – Palmovka – Biskupcova – Želivského – Strašnická – Kubánské náměstí – Koh-i-noor – Nádraží Vršovice – Otakarova (pouze v tomto směru) – Náměstí Bratří Synků – Pražského povstání – Kotorská – Pankrác.

  • Linka číslo 5 je nově vedena v trase Sídliště Barrandov … Olšanské náměstí – Olšanská – Nákladové nádraží Žižkov – Biskupcova – Ohrada – Vozovna Žižkov. (v nové pravidelné trase bude linka v provozu po ukončení výluky Hlavní nádraží – Husinecká)

  • Linka číslo 13 je zkrácena do trasy Čechovo náměstí – Olšanské hřbitovy. (v nové pravidelné trase bude linka v provozu po ukončení výluky Hlavní nádraží – Husinecká)

  • Linka číslo 16 je nově vedena v trase Sídliště Řepy (Kotlářka) … Želivského – Vinohradské hřbitovy – Vinice – Černokostelecká – Depo Hostivař – Ústřední dílny DP.

  • Linka číslo 24 je nově zkrácena do trasy Březiněveská / Kobylisy … Otakarova (pouze v tomto směru) – Náměstí Bratří Synků (výstup v ulici Na Zámecké, nástup v obratišti tramvají).

Změny v zastávkách tramvají

Zřizují se zastávky:

  • Želivského (směr Nákladové nádraží Žižkov) v ulici Jana Želivského, přibližně 100 metrů za křižovatkou s ulicí Vinohradskou.

Autobusy

Vybrané spoje linky číslo 193 jsou zkráceny do trasy Šeberák – Pražského povstání.

Upozorňujeme, že aktualizace map a schémat linkového vedení v trvalém stavu, vyvěšovaných na zastávkách, ve stanicích metra a ve vozech proběhne až s plánovanými trvalými změnami v linkovém vedení k 15. září 2021 v souvislosti s vybudováním nového terminálu u železniční zastávky Praha – Zahradní Město.


Omlouváme se za případné nepříjemnosti a děkujeme za pochopení. Další informace poskytne telefonická Infolinka Dopravního podniku na čísle 296 19 18 17.

Stáhněte si

Mapa trvale zmeny PID
03. 06. 2021
466 kB
Letak trvale zmeny PID
03. 06. 2021
466 kB
Výpis všech článků

Další důležité informace

Bez obrázku

Autobusům 133, 908 a 909 se dočasně mění trasa

30. 06. 2021
Bez obrázku

Dopravní omezení v ulici Jana Želivského — uzavírka západní části vozovky v úseku Olšanská — U Nákladového nádraží

27. 09. 2021
Bez obrázku

Změna kontaktního místa Technické správy komunikací hl. m. Prahy, a.s.

30. 12. 2021
Login