Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Antigraffiti program

antigraffiti squarePraha 3 realizuje Antigraffiti program určený k odstraňování nelegálních graffiti z fasád soukromých domů, které nejsou ve vlastnictví městské části. Cílem programu je potlačení, prevence a náprava vandalismu, ale i snaha zkvalitnit vzhled třetí městské části.

Majitelé domů mají stále možnost se do programu hlásit. Účastníky programu se stávají po uzavření smlouvy. Vzhledem k tomu, že nemovitosti na území Prahy 3 jsou v městské památkové zóně nebo v ochranném pásmu památkové zóny, musí městská část žádat o rozhodnutí odbor památkové péče Magistrátu hl. m. Prahy. Závazná stanoviska památkářů pak průběžně zasíláme majitelům domů. Toto závazné stanovisko bude vydáno na dobu neurčitou, jeho vydání může odboru památkové péče Magistrátu hl. m. Prahy trvat až tři měsíce. Čištění domů můžete proto objednat až po vydání rozhodnutí.

Podrobnější informace k zařazení do Antigraffiti programu Vám sdělíme na tel. +420 222 116 758 nebo na e-mailové adrese sulcova.katerina@praha3.cz  

Samotné nahlášení nových graffiti je možné prostřednictvím dispečinku, který prověří, zda se poškození nachází na budově zapojené do programu, a po konzultaci s majitelem zajistí jeho odstranění.

Městská část zajišťuje na své náklady odstraňování graffiti z nemovitostí na celém svém území (po podepsání smlouvy s vlastníkem nemovitosti). Čištění nebo přemalování zasažené části fasády vykonává odborná firma. 

Praha 3 samozřejmě nepouští ze zřetele ani nutnost nalézt a potrestat pachatele těchto činů. Na základě monitoringu nejvíce zasažených míst a informací od obyvatel a vlastníků zasažených domů proto zintenzivňuje spolupráci s Městskou policií i Policií ČR.

Telefonní číslo dispečinku +420 777 553 574, e-mail antigraffiti@cistatrojka.cz

Otázky a odpovědi

Je odstraňování graffiti skutečně zdarma?

  • Ano, veškeré náklady na čištění nemovitostí hradí městská část. Majiteli nemovitosti nevyplývá žádná finanční spoluúčast.

Jaké části nemovitosti mohou být vyčištěny?

  • Program zahrnuje čištění nejen fasád, ale také dveří, oken atp. maximálně do výšky dvou metrů. Části domu, které nejsou viditelné z ulice (interiéry budov, vnitrobloky atp.) do programu nespadají.

Jaký je způsob odstraňování graffiti?

  • Odstraňování graffiti provádí specializovaná firma. Kompletní umytí graffiti trvá několik desítek minut, záleží ale na typu znečištění. Nejdřív použije speciální chemické přípravky, nechá je působit a poté je umyje tlakovou sprchou s horkou vodou. Někdy musí použít i barvu na přemalování. Čištění může provádět jen za příhodných klimatických podmínek, především je nutná teplota nad 8 °C. Antigraffiti program v tuto chvíli nezahrnuje aplikaci antigraffiti nátěrů.

Jak objednám čištění?

  • Požadavky na čištění jsou hlášeny na telefonický dispečink firmy, která odstraňování graffiti provádí. Je možné využít rovněž e-mail antigraffiti@cistatrojka.cz.

Co udělat, abych se zapojil do programu?

  • Pro zapojení do programu je třeba, aby majitel nemovitosti (resp. osoba oprávněná jednat např. za společenství vlastníků, družstvo apod.) vyplnil přihlášku a tu poslal na adresu městské části (Městská část Praha 3, Havlíčkovo nám. 700/9, 130 00 Praha 3) nebo zanechal na podatelně. Na základě přihlášky připravíme smlouvu, kterou zájemce obdrží k podpisu. Na jejím uzavření by se v případě nemovité věci ve spoluvlastnictví měli spoluvlastníci většinově dohodnout. U právnických osob (např. bytové družstvo, společenství vlastníků) rozhodne o uzavření smlouvy příslušný orgán. Dotazy ohledně uzavření smlouvy směrujte na e-mail sulcova.katerina@praha3.cz.

Hranice městské památkové zóny Vinohrady, Žižkov, Vršovice
mapa MPZ

Stáhněte si

Přihláška k účasti v antigraffiti programu
12. 01. 2021
14 kB
Vzor smlouvy
12. 01. 2021
161 kB
Vzor — Plná moc fyzická osoba
12. 01. 2021
12 kB
Vzor — Plná moc právnická osoba
12. 01. 2021
13 kB
Výňatek ze smlouvy o podmínkách odstraňování graffiti
12. 01. 2021
17 kB
Antigraffiti program
12. 01. 2021
302 kB
Login