Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Úklid, údržba zeleně a dětských hřišť

Čistota chodníků, zeleně a veřejných prostor záleží především na vás, obyvatelích Prahy 3. My se vám k tomu snažíme poskytnout co nejlepší podmínky, starat se o údržbu zeleně a zajistit úklid tam, kde je to potřeba.

Časté otázky a odpovědi

Jak často se na Praze 3 seče tráva?

Počet sečí se stanovuje vždy na začátku vegetačního období, obvykle se seče od dubna do října s četností jednou za měsíc. Dle průběhu počasí a rychlosti růstu vegetace se pak počet sečí navyšuje nebo snižuje.

Proč se někde seče pouze část ulice?

Městská část Praha 3 má ve správě jen některé pozemky. V katastru nemovitostí je možné si ověřit, které pozemky spadají do správy městské části.

Proč (ne)sázíte stromy?

Stromy sázíme každý rok, ale najít vhodné místo pro výsadbu je těžší, než by se mohlo na první pohled zdát. Hlavními omezujícími faktory bývají inženýrské sítě, nedostatek prostoru pro přirozený vývoj stromu, finance… Dalším (možná dokonce hlavním) limitem je člověk. Hodně lidí tvrdí, že chce žít v zeleni, ale málokdo chce strom přímo před svým oknem.

Je dobré si uvědomit, že stromy stejně jako my stárnou a mají nějakou životnost. Nové stromy tedy nesázíme primárně pro vás, ale pro vaše děti a vnoučata.

Úklidové práce

Harmonogramy úklidových prací

Login