Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Informace pro zájemce o střední školy / Інформація для тих, хто цікавиться середніми школами

Ukrajinská verze níže / переклад українською нижче


Střední školy nejsou v kompetenci obcí/městských částí. Jejich zřizovatelem je Magistrát hlavního města Prahy, je třeba se obrátit na magistrát nebo oslovit vybranou školu napřímo.

Kontakt: Magistrát hlavního města Prahy
Email: skoly@praha.eu
Tel.: +420 236 005 901
Adresa: Jungmannova 35/29, Praha 1

 

Dle posledních informací, ale není v kapacitách magistrátu s rodiči řešit jednotlivé případy. Doporučujeme obrátit se osobně na jednotlivé střední školy — seznam najdete zde:


Systém školství není v České republice stejný jako na Ukrajině. V České republice základní škola končí 9. třídou, děti ve věku ukrajinských žáků 10. a 11. tříd jsou v ČR již studenty středních škol. Podmínky pro zařazení na českou střední školu doporučujeme konzultovat přímo s vámi vybranou školou.

META, obecně prospěšná společnost připravila pro zájemce o studium na střední škole souhrn informací a materiálů, které zohledňují výjimečnou situaci a změny v přijímacím řízení dle Lex Ukrajina. Více informací naleznete na meta-ops.eu.


Інформація для тих, хто цікавиться середніми школами

Середні школи не знаходяться у підпорядкуванні муніципалітетів / міських районів.

Їхнім засновником є муніципалітет Праги, тому потрібно зв'язатися з муніципалітетом або безпосередньо з обраною школою.

Контакти: Magistrát hlavního města Prahy (муніципалітет міста Праги)
Електронна пошта: skoly@praha.eu
Тел.: +420 236 005 901
Адреса: Jungmannova 35/29, Praha 1 (Юнгманнова 35/29, Прага 1)


 
Зверніть увагу, що маґістрат не має можливості вирішувати з батьками кожен індивідуальний випадок окремо. Рекомендуємо звертатися до вибраних Вами закладів середньої освіти особисто – список можна знайти тут:

Система освіти в Чеській Республіці відрізняється від системи освіти в Україні. У Чехії початкова школа завершується в 9 класі, діти, що віком відповідають учням 10-х і 11-х класів в Україні, у Чехії вже є учнями середніх шкіл. Рекомендуємо ознайомитися з умовами зарахування до чеських середніх шкіл безпосередньо в обраному вами навчальному закладі.  
 
Некомерційне товариство «МЕТА» зібрало ключову інформацію та матеріали для охочих навчатися у середній школі, в яких враховано виняткові ситуації згідно Lex Ukrainа і зміни порядку вступу за цим законом. Більше інформації можна знайти тут: meta-ops.eu.

Sdílet:

Dagmar Novotná Ouřadová

17. 01. 2023

Výpis všech článků

Další informace pro rodiče dětí z ukrajiny / інформація для батьків дітей з україни

volnočasový program - Ulita

Nabídka volnočasových aktivit pro děti nejen z Ukrajiny

18. 01. 2023
nova-trojka-ilustracni

Nabídka kurzů pro ukrajinské děti a rodiny / Пропозиція курсів для українських дітей і сім’ї

18. 01. 2023
zápis-do-ZŠ-2021

Obecné informace pro zájemce o základní a mateřské školy pro děti z UA na Praze 3 / Загальна інформація щодо запису в загальноосвітні школи і дитячі садки дітей з України в Празі 3

26. 02. 2024
Login