Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Rekord padl

Rok s rokem se sešel a na pražské Parukářce se konal druhý ročník Mezinárodního dne Jorkšírů.

Rok s rokem se sešel a na pražské Parukářce se konal druhý ročník Mezinárodního dne Jorkšírů. Celým dnem čtyřnohých mazlíčků provázel známý moderátor Jan Musil. Milovníci a majitelé Jorkšírků z celé České republiky se setkali v oblíbeném parku po úspěšném minulém ročníku, kdy se tu sešlo na dvě stě pejsků této rasy. Byl tedy zájem toto číslo překročit a zapsat se tak do České knihy rekordů o nejvyšší počet Jorkšírů a jejich křízenců na společném prostranství. I přes mírnou nepřízeň počasí program a myšlenka setkání přilákala plno účastníků z řad pejsků i jejich majitelů. P1019224001

Plemeno Jorkšírů se těší v naší republice neustále rostoucímu zájmu, a proto Yorkshire Day nabídl, mimo jiné, i poradenství chovatelům. Zájemci se mohli informovat ve veterinární poradně, využít rad psího psychologa, více se obeznámit v oblasti zdraví a správné výživy, či nechat svého chlupatého miláčka ostříhat podle moderních trendů. Majitelé mohli své psíky i začlenit do tréninku, populárního Agility, psího sportu započatého ve druhé polovině 20. století v Anglii, kdy pejskové překonávají různě náročné překážky, zásadní je zde rychlost, co nejméně chyb a pochopitelně vykonat aktivitu co v nejkratší čas. Dále pak pomoc s výukou poslušnosti, tancování se psy anebo tzv. Hoopers, aktivita vhodná pro majitele psů, a i samotné psy, kteří jsou pohybově jakkoli omezeni, této možnosti tedy využijí především osoby po úraze, či seniorští chovatelé, kteří chtějí svého čtyřnohého mazlíčka doprovázet k výcvikům.

P1019239001V programu se objevil také Canicross, typ terénního sportu se psem. Pes, většinou jeden, občas i dva, jsou napojeni pomocí lana na běžce, společně pak urazí vytyčenou trasu. Proběhla také prezentace útulků. Na své si přišli ovšem i další návštěvníci, a především děti, čekal je totiž zábavný dětský koutek i jimi milované nafukovací atrakce, příjemné pobavení je čekalo také v rámci divadla a stejně tak dospělí si dopřáli osvěžující občerstvení.

Druhý ročník Mezinárodního dne Jorkšírů je už bohužel za námi. Poděkování za účast patří všem a doufáme, že za rok na shledanou.

A na závěr pár čísel. Na druhý ročník akce dorazilo téměř 300 Jorkšírů, což je o 100 psů více než minulý rok. Navíc se podařilo vytvořit jeden úplně nový rekord – za 100 minut bylo registrováno neuvěřitelných 224 Jorkšírů.

Kristýna Dražanová

Výpis všech článků

Další zprávy

365394_192692_czech_bowl_

Americký fotbal se vrací na Viktorku – dvakrát

19. 05. 2017
18518172_1528708027160240_3953331407200174741_o

O pohár Františka Josefa I. se bojovalo počtvrté

19. 05. 2017
_MG_4219

Veletrh sociálních a návazných služeb na Praze 3

26. 05. 2017
Další zprávy
Login