Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Vybrali jste vítěze gastronomické soutěže Můj oblíbený podnik

Velká letní soutěž, která hodnotila oblibu místních restaurací, kaváren a dalších gastronomických provozoven, má vítěze. Vybrali jste je ze 138 nominovaných.

Téměř dva tisíce vašich hlasů rozhodlo o tom, které gastronomické provozovny z Prahy 3 jsou vašemu srdci, nebo spíš jazyku nejblíž. Ze 138 nominovaných jste vybrali tři vítěze v každé kategorii (restaurace/hospoda/vinárna/bar/jídelna a kavárna/cukrárna/čajovna/pekárna) a oblasti (západní Žižkov, východní Žižkov, Vinohrady). Uznání za vytrvalost si ale zaslouží všechny zdejší podniky. „Klobouk dolů před všemi restauracemi a kavárnami, které dokázaly čelit covidovým opatřením a současnému zdražování,“ říká radní pro kulturu Pavel Křeček.

 

Mezi šesticí podniků, které obsadily přední místa, je i bar Bar Behind the Curtain ve Štítného ulici, který vede energická Gabriela Sedláčková. „V tak obrovské konkurenci jsme nejenže s vítězstvím nepočítali, ale bylo pro nás obrovským překvapením a odměnou zároveň,“ říká a dodává, že v posledních letech podnik prošel těžkým obdobím. „Energetická krize sklepním prostorám také nic dobrého nevěští. Ale přesně takovéto ,odměny‘, kterými je zpětná vazba zákazníků, že se jim u nás opravdu líbí, nás zahřejí nejvíc.“ Podnik si lidé oblíbili zejména pro jeho přátelskost a otevřenost. „Vždycky jsme se chovali až po vesnicku „sousedsky“ a jsme vděčni za to, že se nám to vrací. Ani nedokážeme vyjádřit díky, které cítíme. Slibujeme, že bar a menu ještě vylepšíme,“ vzkazuje majitelka.

Cafe Spirit je kavárna, která má opravdového ducha. Hlasující si pochvalovali výběrovou kávu a příjemnou majitelku. Kdo tam někdy byl, dá jim za pravdu v tom, že tenhle rodinný podnik má unikátní atmosféru. Nabízí originální občerstvení, které jinde neobjevíte. Jedli jste už například croissantovou žemlovku s pudingem a čerstvým ovocem? Pokud ne, můžete to zkusit. Kavárna sídlí na Basilejském náměstí a její součástí je i útulné jógové studio v suterénu.  

Bistrotéka, jak podniku Vino Fino říkají jeho majitelé Michal a Martin, je kousek od parku Židovské pece a na to, že tam nestojí ani rok, si ji místní rychle oblíbili. „Oba bydlíme v okolí a podobný podnik tady není, tak jsme se rozhodli otevřít si bistro a splnit si sen,“ říká Michal. V podniku najdete kromě točeného piva z českého pivovaru s výmluvným názvem Kousek piva jenom italské produkty. Majitelé Itálii milují  a osobně tam jezdí na ochutnávky. Nechybí tu chuťovky k vínu, vitello tonnato, různé druhy sýrů, prosciutta ani čerstvé ústřice. Zákazníci oceňují také sortiment na doma, třeba domácí těstoviny, omáčky a další produkty, které se hodí na rychlou večeři. Prostory vinotéky jsou útulné, takže se hodí na pořádání jakýkoli akcí. A mimochodem Vino Fino znamená ve slangové italštině dobré víno.

Před čtyřmi lety se Dobrotéka přestěhovala na Žižkov, který si její majitelé ihned zamilovali. „Chyběl nám tu kvalitní prostor pro setkávání přátel a sousedů, proto jsme vybudovali Dobrotéku,“ říká majitelka Zuzana. V moderním a nadčasovém prostředí si můžete vychutnat pestrou snídani s výběrovou kávou a večer skleničku vína třeba s čerstvou mozzarellou nebo prosciuttem z české farmy. Právě produkty od lokálních dodavatelů jsou jejich specialita. Pokud máte líné ráno a nechce se vám mezi lidi, většinu dobrot včetně čerstvého pečiva si můžete odnést i domů. Ke kávě z Candycane coffee se báječně hodí třeba jejich domácí cheesecake nebo křupavý croissant. 

Vinárně U Posledního soudu dává šmrnc hlavně její provozovatel Václav Srb a jeho osobitý přístup. Dokáže s vámi mluvit o čemkoli a za jeho češtinu by se nemusel stydět ani Vladislav Vančura. Je bývalým výkonným předsedou Koruny České a svou vinárnu si podle toho vyzdobil. Určitě nepřehlédnete obraz císaře Františka Josefa I. hned u vchodu. Václav Srb si své hosty si hýčká a každou chvíli pro ně pořádá nějakou společenskou akci, například  výstavy fotografií a obrazů. Co se týče vína, dává přednost zejména tomu moravskému. Zákazníci si ho oblíbili natolik, že si kupují i stáčené domů.

Antonínovo pekařství v Laubově ulici je už klasikou. Ráno při cestě do práce se stavit pro rohlíky a odpoledne cestou zpět na kafe. Body získalo hlavně za kvalitní pečivo a velký výběr chlebů. Dávají si tu totiž záležet na výběru surovin a svoje výrobky pečou přímo na místě, takže když vejdete dovnitř, ucítíte vůni chlebů čerstvě vytažených z pece. Zákazníci milují také jejich kynuté buchty a ovocné koláče, na dračku jdou i Míša řezy a bábovky. Každý den nabízejí také hutnou polévku, která zasytí i zahřeje. A zapomenout nesmíme ani na zmrzlinu, na kterou se tu stojí fronta.

Další oceněné podniky

Domácí těstoviny Honza a Matěj

Restaurace v Seifertově ulici nabízí těstoviny na nespočet způsobů a zákazníci oceňují především rychlost a flexibilitu. Majitelé si zakládají na čerstvých, kvalitních a poctivých surovinách a je to znát.

Mon Ami

Restaurace balkánského stylu s rodinnou atmosférou a skvělou kuchyní si získala nejednoho gurmána. Ať posedíte v interiéru nebo na zahrádce ve dvorku, díky dobrému jídlu a pití snadno zapomenete na starosti všedních dnů.

Coffee imrvére

Není to jen kavárna s výbornou kávou, ale taky prostor, kde se konají výstavy a hudební akce. Na Olšanském náměstí podobný podnik dlouhá léta chyběl. Teď už je tam téměř devět let a určitě ještě dlouho bude.

Kafe Atrium  

Tenhle relativně nový podnik v Čajkovského ulici chytil Žižkováky za srdce. Nejen svým sortimentem, ale hlavně ženským triem, které ho vede, a unikátním geniem loci. Zkuste třeba jejich pomazánky.

Osika restaurant

Restaurace na Jarově zaujme především kuchyní. Česká a mezinárodní kuchyně a k tomu přívětivá zahrádka a milá obsluha je to, co láká hosty ke stolu. Místní fanoušky gastronomie nadchly třeba vynikající steaky z vyzrálého hovězího masa.

Bar Kino Aero

Kdo by neznal kultovní kino Aero v Biskupcově ulici a jeho bar, kde se dobře čeká před promítáním a po něm hezky odpočívá? Místní zaujal především kvůli jedinečnému kouzlu vnitrobloku, krásným dvorkem a originální atmosférou.

Řepánek v domečku

Tahle kavárna nabízí poctivé dorty, zákusky, koláčky i muffiny a na zakázku vám upečou snad úplně všechno, na co si pomyslíte. Zákazníci se rádi vracejí nejen kvůli příjemné obsluze, ale právě kvůli neodolatelným sladkostem.

Cafe Majada

Pekárna, kavárna a cukrárna v Koněvově ulici nadchla zákazníky svým čerstvým kváskovým pečivem. I když nabízí tolik populární špaldové a kváskové pečivo, v jejich vitríně najdete taky karamelový větrník, špičku či věneček za lidové ceny.

Bistro 8 Vinohrady

Bistro v Ondříčkově ulici je originální podnik, kde se cítíte jako doma. Zákazníci milují místní kuchyni, která je zdravá a lehká a navíc hodně dobrá. Každý den nabízí menu složené z netradičních jídel.

La Farma

Rodinná restaurace v Čáslavské ulici je tam pro všechny, kdo milují opravdu dobré jídlo. Říká se o ní, že má duši, a je to tak. Kuchaři vaří ze surovin od farmářů, které osobně znají. Vybírají zkrátka srdcem a to je dobře.

mamacoffee

Podnik na náměstí Jiřího z Poděbrad dostal ocenění především za kvalitní kávu. Na ní je vidět, že to majitelé myslí vážně. Když k tomu přidáme milou obsluhu a výborné bábovky a muffiny, je jasné, že tenhle podnik si své hosty vždycky najde.

Le Caveau

Kavárna ve francouzském stylu na náměstí Jiřího z Poděbrad patří. Nejenže se vevnitř cítíte jako v Paříži, ale navíc láká na skvělý sortiment. Prodávají své vlastní bagety a nezklamou ani milovníky vína.


můj oblíbený podnik 2022 - mapka1Oceněné podniky: 

oblast 1 západní Žižkov

kategorie 1 restaurace / hospoda / vinárna / bar / jídelna

 • 1. Bar Behind the Curtain (65) — Štítného 30

 • 2.—3.Domácí těstoviny (54) — Seifertova 12

 • 2.—3. Mon Ami Žižkov (54) — Roháčova 20

kategorie 2 kavárna / cukrárna / čajovna / pekárna

 • 1. Cafe spirit (43) — Basilejské nám. 1

 • 2.—3.Coffee imrvére (42) — Olšanské nám. 5

 • 2.—3. Kafe Atrium — Atrium na Žižkově (42) — Čajkovského 12


můj oblíbený podnik 2022 - mapka2oblast 2 východní Žižkov

kategorie 1 restaurace / hospoda / vinárna / bar / jídelna

 • 1. Vino Fino (84) —  Olgy Havlové 38

 • 2. OSIKA RESTAURANT (60) — Osiková 4

 • 3. Bar Kino Aero (31) — Biskupcova 31

kategorie 2 kavárna / cukrárna / čajovna / pekárna

 • 1.  Dobrotéka Žižkov (195) — Koněvova 176

 • 2. Řepánek v domečku (30) — Jeseniova 102

 • 3. Cafe Majada (20) — Koněvova 227


můj oblíbený podnik 2022 - mapka3oblast 3 Vinohrady

kategorie 1 restaurace / hospoda / vinárna / bar / jídelna

 • 1. U Posledního soudu (44) — Jagellonská 8

 • 2. Bistro 8 Vinohrady (31) — Ondříčkova 22

 • 3. La Farma restaurant (26)— Čáslavská 5

kategorie 2 kavárna / cukrárna / čajovna / pekárna

 • 1. Antonínovo pekařství (84) — Laubova 4

 • 2. mammacoffee (34) — nám. J. z Poděbrad 12

 • 3. Le Caveau (31) — nám. J. z Poděbrad 9


Kompletní výsledky soutěže naleznete zde

Sdílet:

Alžběta Bublanová

16. 09. 2022

Výpis všech článků

Další zprávy

radnice-ve-dne-thumb

Výsledky komunálních voleb a seznam nově zvolených zastupitelů

26. 09. 2022
DSCF7207

Pečovatelská služba Praha 3 umožňuje žít doma

26. 09. 2022
DSC 8020 (1)

Hudební podzim na Trojce

26. 09. 2022
Další zprávy
Login